Вівторок, 24 Травня, 2022

В Києві представили видання про Євгена Коновальця

Євген Коновалець з Січовими стрільцями в час Крут обороняв Київ від більшовицького заколоту. Потім став творцем ОУН. Його мрією, якій він присвятив усе життя, була вільна Самостійна Соборна Українська Держава.

Більше про подію на сайті kyivyes.com.ua

Ця фундаментальна праця — перевидання збірника статей, спогадів, документів і фотоматеріалів про життя та діяльність полковника Армії УНР, голови Української військової організації та Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця (1891–1938).

Перше видання побачило світ 1974 року в Мюнхені й стало підсумком 16-літньої роботи зі збору матеріалів, присвячених Коновальцю.

Перевидання доповнене коментарями та фотографіями до тексту, що відображають останні наукові дослідження, доповнюють і уточнюють події та імена, про які йдеться в збірнику.

Презентація проходить у межах IX «Бандерівських читаннях» на тему «Світ ідей Степана Бандери та виклики XXI століття», які відбудуться у Києві 5 лютого 2022 року. Захід приурочений до 80-ї річниці створення Української Повстанської Армії

«Бандерівські читання» — масштабний інтелектуальний форум, що зародився під час Революції Гідності в революційній Київраді і щороку проводиться у Києві.

У метричних книгах можна простежити походження провідника ОУН з ХVIII століття. Це був освічений та інтелігентний рід, по лінії батька та мами були священики. Як і багато сімей у Галичині, це була змішана українсько-польська родина. Мама виховувала трьох синів у спартанському дусі, вони знали дисципліну і ця риса була притаманна Євгенові Коновальцю в його політичній та військовій діяльності.

Такі люди, як Коновалець, жили не матеріальними статками, у них було інше бачення. Це час ідей, які захоплювали, переломна епоха не лише для України, але Європи і світу. Коновалець народився у час, коли формувалася модерна українська нація.