Понеділок, 23 Травня, 2022

Тероборона Києва: нове озброєння і поповнення в рядах

Історія створення загонів тероборони досить довга в Україні. Реально їх почали створювати ще 2014 році. Тоді в Києві був сформований 12 батальйон «Київ», який відправився на Схід в зону АТО. Тоді ситуація була зовсім іншою. Людей на фронті катастрофічно не вистачало. Тоді резервісти за 18 днів пройшли підготовку і відправились виконувати бойові завдання. 

Зараз зовсім інша ситуація. В армії вистачає військових для виконання своїх завдань за призначенням. Загони тероборони спеціалізуються виключно на підтриманні безпеки та порядку в своєму регіоні. В Збройних силах кожен рід військ має свої напрямки діяльності, так і ТО в цій загальній структурі безпеки має свій власний напрямок діяльності.

Більш детально про ситуацію розповість kyivyes.com.ua.

В Києві планується створення бригади, яка буде налічувати 6000 тисяч осіб. З них 500 людей, серед яких і офіцери запасу, сержанти чи звичайні військові, підпишуть контракт. Ці люди будуть займатись виключно військовою службою – це буде їх робота. Такі контракти укладатимуть з людьми, які старше 35 років. Якщо ти молодше і хочеш служити, то скоріше всього направлять в Збройні сили. 

Решту 5500 особового складу – це звичайні резервісти за контрактом. Люди працюватимуть на роботі, займатимуться своїми справами. Кожен місяць чи тиждень, керівництво обіцяє, що графік буде вільним і максимально лояльним для людей, резервісти будуть проходити навчання та тренування. Можливо раз в півроку будуть організовувати більш масштабні збори, з виїздами на декілька днів.  

Всього в Києві планується створити одну бригаду, яка буде включати в себе 10 батальйонів. Для кожного батальйону буде виділено приміщення, де розташовуватиметься штаб. В цьому штабі і будуть проходити навчання резервістів.

Потрібно розуміти, що інструктори не будуть розповідати тільки про війну. На таких навчаннях можна отримати корисні навички і для звичайного життя. Надання першої медичної допомоги, дії в екстремальних ситуаціях, основи рукопашного бою чи орієнтування на місцевості. 

Важливим також є питання озброєння загонів тероборони. Країни партнери вже передали Україні зброю, яка передбачається саме для ТО. Наразі це питання ще розглядається і доопрацьовується. Зброю вже розвезли по регіонам країни і вона зберігається на військових складах. Але у випадку необхідності, прораховані та прописані дії, щоб як можна швидше видати її на руки резервістам.