П’ятниця, 20 Травня, 2022

Нова система оповіщення в Києві 

Безпека жителів столиці – пріоритетне завдання КМДА, яке включає в себе цілу низку заходів. У випадку  надзвичайних ситуацій координація дій громадян – запорука збереження більшої кількості людей цілими. Щоб координувати дії великого міста мільйонника потрібна сучасна система оповіщення населення. Далі на kyivyes.

Системи оповіщення, які зараз експлуатуються містом, перебувають у робочому стані, але вони не модернізовувалися десятки років. В 2022 році міська влада займатиметься вирішенням цього питання. З бюджету міста вже виділено 11 мільйонів гривень для того, щоб провести оцінку ситуації. Створити кошторис і план реалізації та вже розпочати роботи з оновлення сповіщення в місті Києві. Якщо до цього система була аналоговою, то тепер впроваджуватимуть сучасні технології і систему зроблять цифровою. 

Для розробки нових методів оповіщення, які б були максимально ефективними, ще минулого року залучили спеціалістів з цієї сфери. Проєкт, який планують реалізувати в столиці, не матиме аналогів з іншими містами України. Розглядали приклади інших країн, які знайшли цікаві підходи до створення системи оповіщення в містах. Серед кращих прикладів обрали Нідерланди, Сполучені Штати та Польщу. 

Загроза нового військового вторгнення з боку Росії нікуди не пропадає. Тому безпека населення – вимога часу, яку неможливо ігнорувати. Наявні канали оповіщення передавали інформацію в одному напрямку. Нова система передбачає більше каналів комунікації. 

Завдяки реалізації проєкту, у випадку надзвичайної ситуації, координуючий центр зможе не лише передавати інформацію, але й отримувати зворотній зв’язок про виконання чи трудності. Також канал комунікації не буде один загальний для всіх. В кожному районі Києва може бути різна ситуація. Відповідно до складності ситуації на певній територій, будуть віддавати команди, які стосуються окремої групи людей і ситуації, яка їх стосується. 

Паралельно з оновленням системи оповіщення, планується заміна інструкцій. Найближчим часом буде представлено нові правила поведінки для учнів шкіл, обов’язки певних посадових осіб та нові сигнали оповіщення.