Вівторок, 17 Травня, 2022

“Льоня Космос”: чому так називають екс-мера та чим він запам’ятався киянам

Екс-мер Леонід Михайлович Черновецький – один із найепатажніших політичних постатей, який запам’ятався киянам дивакуватим, трохи космічним, з неординарними поглядами, пише kyivyes.com.ua.

Біографія Леоніда Черновецького

Леонід Черновецький – уродженець Харкова, отримав юридичну освіту в Харківському юридичному університеті і закінчив його з відзнакою. Одразу після навчання став старшим слідчим Київської прокуратури та продовжував навчатися на аспірантурі юрфаку Харківського університету. У 1984 році там же почав працювати викладачем.

Потім продовжив отримувати навчальний ступінь доктора у столичному університеті імені Тараса Шевченка, працював доцентом кафедри криміналістики та очолював посаду заступника проректора.

У 1989 році започаткував існування концерну “Правекс”, вже на основі якого з’явився банк “Правекс”, який став дуже вагомим бізнес-проектом Леоніда та був проданий у 2008 році італійським бізнесменам за 750 мільйонів доларів.

Далі розпочинається політична діяльність Леоніда Черновецького і найближчі десять років він присвячує політичним партіям. Спочатку працював позаштатним радником Президента, потім Член вищої економічної ради Президента. Далі був головним керівником партії “За красиву Україну” та став Народним депутатом України. Пізніше створив партію “Блок Черновецького” та отримав 1% голосів на виборах Президента України у 2004 році.

Чим відзначився на посаді Голови Київської міської державної адміністрації

У 2006 році Леонід Черновецький отримав перемогу на Київських місцевих виборах, випередивши Віталія Кличка на 8% голосів. У 2008 році Верховна Рада оголосила постанову про перевибори мера міста Києва, але і їх виграв Леонід Черновецький.

У 2010 році Президент України зняв його з посади Голови адміністрації в користь Олександра Попова, а в 2011 Леонід зовсім склав повноваження та передав їх секретарю КМДА Галині Герезі.

Леонід Черновецький мав цікаві погляди на корупцію та надходження коштів у бюджет Києва. Він підвищив комунальні платежі майже в три рази, багато разів збільшував вартість проїзду, запроваджував платний вхід на цвинтарі та збільшив вартість земельної ділянки на цвинтарі. Загалом, тема цвинтарів була для нього зосередженою, планувалася їх приватизація, бо комунальні кладовища навмисно пригнічували та робили все для швидкого банкрутства.

Ще Леонід займався фіксацією кількості супутникових тарілок у місті, аби ввести подорожчання вартості телевізійних послуг. Вводив плату за в’їзд у столицю та ввів платні медичні послуги у комунальних поліклініках Києва. Понад сто дитячих садочків були тихо переданні в приватну оренду. Він хотів продати велику кількість історичних об’єктів на аукціоні, за найстаріших дитячий садок “Орлятко” боролися ледь не всім містом. Умовою було збереження фасаду, а в середині можна робити будь-що.

Його методи правління часто призводили до різних конфліктів з Президентом та Кабінетом Міністрів, які постійно скасовували його “дуже необхідні Києву” проекти. Його діяльністю зайнялася Верховна Рада і почала розслідування проти можливих порушень у законодавстві.

Скандал із дитячим садочком став останньою краплею і тодішній Президент України Віктор Янукович звільнив його з посади головнокомандувача Києва.

На разі, Леонід Черновецький переховується в Грузії, у 2015 році створив там свою партію “За щасливу Грузію” (“За красиву Україну не вийшло, буде “За щасливу Грузію”). З 2017 року екс-мер знаходиться у розшуку за зловживання владою і відзначається як особа, що переховується від прокуратури. Також підозрюється у нелегальному будуванні вертолітного майданчика, який знаходиться на Парковій дорозі.

З позитивного в правлінні Леоніда Черновецького була націленість на Біблійні норми, захист моралі та благодійна діяльність (створив та утримував безоплатну їдальню для потребуючих)

Чому саме “Льоня Космос”?

Є дві версії, чому Леонід Черновецький отримав прізвисько “Льоня-Космос”. Перша, бо говорив, що хоче полетіти в космос разом зі своїм котом “Яшею”. Друга версія появи прізвиська виникла на черговому засіданні Міської Ради у 2006 році. Коли була оголошена перерва між звичними бійками під час засідання, Леонід Черновецький повернувся з обмотаними пальцями та запевняв, що його покусали. Тоді ж депутат Олександра Морозова прокоментував, що “Мер повернувся з космосу”.

Цікаві факти з життя колишнього мера Києва

  • Леонід Черновецький балотувався на посаду Президента України, був мером Києва та народним депутатом, бувши при цьому громадянином Ізраїлю. Він та його дружина були прописані у місті Північний Тель-Авів.
  • Після вступу на посаду міського голови заявив, що перевірить усіх працівників адміністрації на Детектор Брехні.
  • Леонід Черновецький був дуже популярною особистістю, активно вів соціальні мережі, де спілкувався з мешканцями та надавав поради щодо бізнесу.
  • Полюбляв співати. Збереглася велика кількість відео з його виконанням українських пісень, та, навіть, виступив з власним концертом “Мила моя”.
  • Багато політичних діячів говорили, що він був хронічним наркоманом.
  • За всі роки на посаді мера не підписав жодного документа особистим підписом, лише через трафарет.
  • Надавав в оренду для весільної фотографії автомобілі, які належали Київській міській державній адміністрації.
  • Подавав проект “КП “Кращий дім” до міської ради, за яким кияни обмінювали квартири у Києві на місце у будинку престарілих по договору довічного утримання, яка відкривала широкі можливості до фінансових махінацій.
  • Звільнив Директора столичного зоопарку за те, що той не знайшов подругу слонові.
  • Полюбляв на всіх передвиборчих кампаніях роздавати гречку.

Як бачимо, політична постать Леоніда Черновецького була неоднозначною. Як медійна особистість він надовго запам’ятався киянам, а от чи мало користь його керівництво містом можна задуматися. Пишіть в коментарі, як ви ставитеся до правління Леоніда Черновецького.