П’ятниця, 20 Травня, 2022

Зруйнований Ірпінь: як виживатимуть жителі міста, що залишилися без житла

До повномасштабної війни місто Ірпінь було дуже красивим та затишним. Багато хто купував тут квартири через близькість до столиці, шикарних парків та набережної. Ірпінь був сучасним, комфортним європейським містом. Однак через військові дії населений пункт практично зрівняли із землею. Як виживатимуть мешканці міста, що залишилися без житла, читайте у матеріалі на сайті kyivyes.com.ua.

Зруйновано близько сімдесяти відсотків будівель та інфраструктури

За словами мерії, за час окупації Ірпеня було зруйновано понад сімдесят відсотків будівель та інфраструктури міста. Російські війська обстрілювали житловий сектор та цивільну інфраструктуру. Цей населений пункт є одним із найбільш зруйнованих у Київській області. За місяць запеклих боїв пошкоджено сімдесят відсотків всього міста. Зокрема, понад вісім з половиною тисяч об’єктів було пошкоджено частково, а майже три тисячі об’єктів зруйновано частково, а близько тисячі об’єктів під час запеклих боїв за місто було повністю зруйновано. Багато жителів міста залишилися без даху над головою.

 Також у мерії нагадали, що в жодному разі не можна заходити до лісу. Адже там на значній території рашисти залишили по собі міни. Такі знахідки матимемо ще довгий час. У мерії просять дзвонити за телефоном 0937007872, якщо натрапили на підозрілі предмети.

Життя у вагоні

 “Укрзалізниця” планує передати кілька спальних вагонів жителям Ірпеня, які втратило житло. Там тимчасово проживатиме близько двохсот місцевих жителів, які втратили внаслідок російської агресії будинок. Зазначається, що у вагонах є душ, окремий туалет, ліжка, вагон-ресторан. За оцінками експертів, там зможуть розмістити близько  двісті людей. Вагони, в яких житимуть люди, обгородять парканом, щоб ніхто вийшов на рейки, тому що вони стоять на коліях.

Крім того, в Офісі Президента заявили, що держава виділить фінансування на будівництво житла для ірпенців, які залишилися без житла. До кінця цього року на території колишнього санаторію “Ластівка” планують звести житловий комплекс середньої забудови на 50 000 квадратних метрів. Таким чином люди, чиє житло зруйнували російські війська, безкоштовно отримають нові квартири.

 У свою чергу багато жителів міста цікавляться, як бути з будинками, де збереглося чотири поверхи, але при цьому було повністю знищено п’ятий поверх і покрівлю. Поки що влада не дала відповіді, чи буде окрема програма для таких будинків.

 Крім того, багато людей, які повернулися до міста, скаржаться на проблеми з електроенергією. Велика кількість мешканців уцілілих будинків немає електрики. Люди скаржаться, що є стіни, але немає умов для життя.

Куди звертатися за допомогою

У місті працює гаряча лінія адресної гуманітарної допомоги.

Містянам, що потребують, безкоштовно можуть надавати продукти харчування, побутову хімію, постільну білизну, матраци. Допомагають насамперед тим людям, які втратили житло.

Телефонуйте щодня у будні з 9:00 до 17:00 та залишайте заявки – 0996249834.