П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як працює транспорт у Києві: головні зміни через 3 місяці війни

Незважаючи на воєнний стан, життя у Києві нагадує звичайні повсякденні будні: на дорогах їздить сотні машин, маршруток, тролейбусів, а довкола багато перехожих киян. Через 3 місяці війни сюди продовжують повертатися місцеві жителі і в місті відновлюється робота транспорту. Докладніше про те, які зміни відбулися у Києві за цей період далі, на сайті kyivyes.com.ua.

Міська влада продовжила час роботи електрички

Як повідомила прес-служба Укрзалізниці, наразі київська кільцева електричка працює довше. Містом курсують поїзди, які здійснюють додаткові вечірні рейси. Вони прибувають на кінцеві станції Святошин та Дарниця о 21:30. Завдяки цьому кияни можуть доїхати до дому пізніше, навіть після закриття метро о 20:00, якраз до початку комендантської години в 22:00.

Також у Києві відкрилася нова зупинка кільцевої електрички «Київська Русанівка». Вона не працювала з 2011 року, але під час війни її відремонтували. Коли метро працювало в обмеженому режимі, київська електричка допомагала перевозити сотні пасажирів зі станції Русанівка.

У Києві запустили нові автобусні, трамвайні та тролейбусні маршрути

Наразі на вулицях Києва практично повністю відновив роботу наземний громадський транспорт. У київській міській адміністрації повідомили, що транспорт щоденно курсує з 07:00 до 21:00. Переглянути перелік актуальних на сьогоднішній день маршрутів автобусів, тролейбусів та трамваїв можна тут. Серед них є ті, які працюють за новими та старими схемами. Також є перелік напрямів, куди зараз тимчасово не їздить громадський транспорт. У КМДА регулярно оновлюють графік роботи та маршрути автобусів, трамваїв та тролейбусів на офіційному порталі Києва, який рекомендується відвідувати для більш комфортно пересування містом.

Проїзд у київському метро скоро стане платним, але ціна залишиться незмінною

В ефірі національного телемарафону мер Києва Володимир Кличко повідомив, що скоро у місті відновлять оплату проїзду в метро. Він пояснив таке рішення необхідністю платити за електроенергію та виплачувати зарплату працівникам комунальних підприємств:

«Нам необхідно оплачувати електроенергію та заробітну плату нашим комунальним підприємствам, працівникам. Можу сказати чесно, місто не потягне, якщо проїзд і надалі буде безкоштовним, бо бюджет має наповнюватись», — сказав Кличко.

Нагадаємо, що київський метрополітен працює з 6:30 до 20:00. Середній інтервал руху поїздів — 10-15 хвилин. Потяги прямують без зупинки на таких станціях: «Майдан Незалежності», «Хрещатик», «Дніпро», «Гідропарк» та «Кловська». Підземні станції продовжують працювати як укриття у зв’язку з продовженням війни в Україні. Про це повідомила прес-служба київської міської державної адміністрації.

Укрзалізниця запустила нові поїзди у Києві

Через три місяці відновилося залізничне сполучення столиці України з іншими містами. Тепер у Києві курсують не лише евакуаційні потяги. Графік нових маршрутів можна переглянути на офіційному сайті Укрзалізниці.

Як повідомили українські ЗМІ, нещодавно з Києва запустили нові потяги до Польщі, Перемишля, Чернігова, Закарпаття та Дніпра. Квитки можна купити у залізничних касах або на сайті компанії.

«Розмінування ділянок продовжуються, і залізниця готова оперативно відновлювати рух у всіх напрямках після надання відповідного дозволу для курсування поїздів», — сказали у прес-службі Укрзалізниці.

Маршрутки відновили рух в місті та за його межі

Кияни знову їздять маршрутками по всіх напрямках у місті та в найближчі регіони. За словами голови київської військової адміністрації Олександра Павлюка, на Київщині вже відновили роботу 247 автобусних маршрутів. В Києві вже працює близько 350 транспортних засобів.

«Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області» — повідомив він.

Так, наприклад, 5 травня були запущені маршрутки з Києва в Ірпінь № 339, Бучу № 381 та Синяк № 394. Більшість із них, як і раніше, їздять за старими маршрутами. У зв’язку з дефіцитом бензину, вартість проїзду в деяких маршрутках збільшилася на 6-8 грн.