Вівторок, 16 Серпня, 2022

Чому киян закликають не користуватися особистим транспортом ?

За останні 2 місяці на вулицях Києва відновився рух автомобілів, таксі, маршруток. Після тривалого затишшя місто знову ожило. Тепер, як і раніше, знову можна часто побачити пробки на дорогах та черги на заправках. Але у зв’язку з військовим станом виникла потреба внести зміни у роботу транспорту. Співробітники київської міської адміністрації закликали мешканців міста використовувати особисте авто лише у разі крайньої необхідності або тимчасово змінити його на громадський транспорт. Це, повідомляє сайт kyivyes.com.ua, пов’язано з слідуючими причинами.

Дефіцит бензину

На початку травня на заправках Києва виник дефіцит бензину. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це сталося через труднощі в сфері логістики та війну у східних регіонах України. Наразі уряд вже має стратегію вирішення цієї проблеми. Тепер запаси палива виробляють на західних кордонах України, куди з європейських портів доставляють нафтопродукти з Польщі, Словаччини, Угорщини та інших країн Європи.

Але поки дефіцит бензину все ще залишається у КМДА закликають киян тимчасово не користуватися автомобілями. Наразі головним пріоритетом уряду є забезпечити пальним військових та тих киян, які їздять на громадському транспорті. По цій причині у КМДА пропонують мешканцям альтернативу автомобілів — маршрутки, метро та тролейбуси.

Наразі у Києві курсують 140 автобусів на 62 маршрутах, 70 трамваїв на 16 маршрутах, 77 тролейбусів на 25 маршрутах. Водії маршруток здійснюють поїздки 74 маршрутами. Також працює метро з 06:30 до 20:00. Інтервал руху між поїздами складає 10-15 хвилин. А наземний пасажирський транспорт курсує з 07:00 до 21:00.

Високий рівень забруднення повітря у Києві

Щороку у Києві фіксують найвищі показники забруднення атмосфери. Згідно з даними аналізу його якості у світовому рейтингу порталу IQ Air, Київ залишається лідером серед міст світу з найбільш забрудненим повітрям. В результаті аналізу причин цього було встановлено, що на 90 % якість повітря погіршує робота автомобілів, кількість яких постійно збільшується протягом останніх кількох років. Зараз на дорогах столиці їздить понад 1 млн машин. Через це рівень забруднення повітря перевищує норму. Про це повідомив начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

За його словами, після запровадження воєнного стану у Києві значно скоротилася кількість автомобілів на дорогах. Через кілька тижнів датчики аналізу повітря показали значно меншу кількість шкідливих частинок в атмосфері. Це стало підтвердженням гіпотези про те, що автомобілі є основним джерелом забруднення повітря. У зв’язку з цим у КМДА закликають киян дбати про екологію, зокрема, шляхом використання громадського транспорту замість особистого авто.

Перевезення людей, які повертаються до столиці України

Після завершення активної фази війни на Київщині кияни та жителі інших міст продовжують повертатися до столиці України. За останні 2 місяці в місто повернулося понад 1 млн людей. Про це повідомив мер Києва Володимир Кличко:

«Сьогодні ми можемо підрахувати кількість телефонів у нашому місті. Приблизна кількість —  2,5 млн. До війни 3,5 млн людей перебували у столиці», — сказав Кличко.

Люди, які на початку війни вирішили виїхати з України, зараз приїжджають до Києва потягами та автобусами з Європи. Також вони часто користуються таксі, метро та маршрутками. Весь цей транспорт треба забезпечувати бензином, якого зараз не вистачає на всіх. На заправках у Києві встановлено обмеження на купівлю бензину — до 10 л на добу кожній людині. Влада столиці закликає киян залишити більше бензину для перевезення приїжджих та забезпечення ефективної роботи громадського транспорту.

.