Вівторок, 16 Серпня, 2022

Василь Стус замість Льва Толстого. Як «дерусифікують» Київ?

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну представники міської влади припинили політичні відносини з країною-агресором. Наслідком цього, повідомляє сайт kyivyes, стало проведення дерусифікації у Києві. Жителі столиці України хочуть витіснити російську мову та культуру зі свого повсякденного життя, оскільки через війну русизм став новим фашизмом для тисяч українців.

У місті обрали нові назви станцій метро

До початку війни у ​​київському метрополітені було 5 російських назв станцій. Після того, як ситуація у місті стабілізувалася, мер Віталій Кличко повідомив, що їх перейменують на ті, які будуть пов’язані з Україною та Білоруссю. Для того щоб вибрати нові та найбільш підходящі назви, у місті почалося голосування. Перегляд пропозицій проводився до 1 травня. А після 9 числа відбувався вибір 5 найкращих назв станцій метрополітену. В результаті було обрано такі:

  1. Станцію «Берестейська» назвали «Бучанська». 
  2. Станцію «Площа Льва Толстого» перейменована на «Василя Стуса». 
  3. Станцію «Героїв Дніпра» змінили на «Героїв України». 
  4. Станція «Мінська» тепер називається «Варшавською».
  5. Станція «Дружби народів» має нову назву «Ботанічна».

У голосуванні взяло участь понад 100 тисяч людей. Нові назви станцій остаточно затвердили. Про це повідомив начальник метро Києва Віктор Брагінський.

У всіх районах почали зносити пам’ятники, пов’язані з Росією

Окрім назв станцій метро у Київраді ухвалили рішення зносити російські пам’ятники. У місті вже демонтували пам’ятники російським поетам — Олександру Пушкіну та Михайлу Булгакову. Також було знесено пам’ятник Леніну та ще один пам’ятник у центрі столиці біля Арки Дружби народів у вигляді 2 чоловіків, які символізують об’єднання братських народів Радянського Союзу.

Проте після початку війни цей памятник вирішили демонтувати, а арку поряд перейменувати. За ініціативи киян «Арку Дружби народів» перейменують на «Арку свободи українського народу».

Наразі у Києві хочуть демонтувати 60 російських пам’ятників. За словами секретаря київської міськради Володимира Бондаренка, жителі міста вже подали більше 12, 000 пропозицій щодо перейменування та демонтажу пам’ятників у Києві:

«Ми повинні назавжди позбутися сумнівних та хибних знаків російсько-української дружби. Наразі кияни вже відправили тисячі пропозицій щодо перейменування міських об’єктів, які ми професійно розглянемо та систематизуємо», — повідомив він.

У Києві відбувається голосування. Влада планує перейменувати 500 вулиць

Як повідомила прес-служба ТСН, багато жителів міста не хочуть жити на вулицях, пов’язаних з Росією та радянським минулим. Тому вони запропонували їх перейменувати. Зараз у Києві розташовано 467 російськомовних вулиць, провулків на проспектах, наприклад, вулиця Лермонтова, Московська, Саратовська, Муромська та інші.

За словами секретаря київської ради Володимира Бондаренка, усі вони будуть перейменовані шляхом проведення електронного голосування. Його доручили провести працівникам Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА. Після цього буде ухвалено остаточне рішення щодо того, як по-новому називатимуться російськомовні вулиці. Нові назви можуть запропонувати усі мешканці міста найближчим часом.

«Ми точно перейменуємо 15-20 вулиць, а саме ті, які не викликають протиріччя в експертів та суспільства. Щодо решти вулиць, то ті пропозиції, які надіслали кияни, підуть на обговорення комісії з найменувань. І після експертного висновку знову буде громадське обговорення та голосування про те, чи це треба робити», — повідомила з цього приводу народний депутат України Інна Совсун.

.