Субота, 21 Травня, 2022

П’ятдесят днів війни: як змінилося життя киян

З початку вторгнення Росії в Україну пройшло п’ятдесят днів. Як за цей час змінилося життя киян, читайте у матеріалі на сайті kyivyes.com.ua.

Блокпости та подорожчання проїзду

Місто поступово оживає. Щодня відкривається більше магазинів, торговельних центрів, на маршрути виходить все більше громадського транспорту. Чудова новина, що з п’ятнадцятого квітня скорочується інтервал курсування потягів в метро. Замість години вони будуть їздити кожні тридцять хвилин. Також метро відновлює проїзд обома коліями. Нагадаємо, що на час військово стану проїзд в метро безкоштовний.

Проте подорожчали тарифи на проїзд у маршрутних таксі до передмість. Зокрема із Києва до Вишгороду та на деякі інші напрямки. Приватні перевізники називають таке рішення вимушеним. На деяких маршрутах разова поїздка коштує дев’ятнадцять гривень. Одна із причин подорожчання проїзду за словами перевізників велика кількість знищених маршруток під час бойових дій та простоювання на блокпостах та нестача водіїв.

Не дивлячись на те, що життя в місті повертається до мирних часів, в столичній міській військовій адміністрації повідомили, що не планують прибирати блокпости. Вони залишаються на вулицях. Будуть демонтовані лише деякі частини загороджень для того, щоб розширити проїжджу частину. Тож киян закликають бути обачними та не перевищувати допустиму швидкість транспорту.

Зростання цін та безробіття

Через військові дії багато киян втратили роботу. Однак на порталах з пошуку роботи з’являються нові вакансії. Зокрема, шукають продавців, касирів, адміністраторів, водіїв, прибиральниць та фармацевтів. При цьому за підрахунками експертів, в через війну у столиці знизилися зарплати. За підрахунками аналітиків, у квітні середня зарплата складає двадцять п’ять тисяч грн. В тож же час у Львівській області в середньому платять двадцять вісім тисяч гривень, а у Дніпропетровській та Одеській області середня зарплата складає двадцять шість тисяч гривень.

В столиці зросли ціни на деякі товари та паливо. До речі, за даними Нацбанку, на тлі війни пальне у березні подорожчало до 30% у річному вимірі. Також через вторгнення Росії в Україну у світі подорожчали продукти. Це торкнулося України та Києва.

Скільки киян повернулися додому

Хоча міська влада рекомендувала тим, хто виїхав зі столиці, поки не повертатися, до Києва приїхали вже дві третини жителів.

В свою чергу мер Києва В. Кличко заявив, що влада не може заборонити повернутися, а лише рекомендує поки від цього утриматися.

На сьогоднішній день ще не працює весь громадський транспорт, багато установ та підприємств, а на блокпостах проводяться перевірки. Із хороших новин в місті з п’ятнадцятого квітня запустять ще три додаткові тролейбусні маршрути.

Крім того, українські військові попереджають, що зберігається загроза ракетних ударів по місту.

Також краще не повертатися на Київщину, бо йде розмінування прилеглих територій області. Є дані, що кілька людей загинуло внаслідок підривів.