П’ятниця, 20 Травня, 2022

Думка В. Зеленського: чому окупанти відступили від Києва?

З початку квітня ситуація у Києві стабілізувалася. Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські військові дали відсіч окупантам, після чого вони залишили територію Київської області. Тепер там залишилися лише диверсійні групи ворога, яких продовжують виявляти правоохоронці. На думку президента, існує кілька причин, чому армія РФ припинила спроби захопити столицю та найближчі регіони, пише kyivyes.com.ua.

Зміна тактики наступу ворога 

Після кількох невдалих спроб захопити населені пункти у Київській області та дістатися Києва окупанти змінили тактику захоплення території України. Згідно з картою бойових дій, зараз під Києвом немає російських військ. Вони перебувають на сході. Там окупанти не припиняють завдавати ракетних ударів по об’єктах інфраструктури у Харківській та Запорізькій областях, до того ж намагаються захопити найближчі населені пункти. За словами Зеленського, це свідчить про зміну тактики наступу ворога та бажання продовжувати бойові дії з метою подальшого захоплення Києва.

Підтвердженням цього стало і те, що Путін наказав збільшити кількість військ РФ біля кордонів України. Також на тимчасово окупованих територіях та в Криму він запровадив «жовтий рівень терористичної загрози» для вільного переміщення техніки, зброї та складу окупантів до інших регіонів України.

Значні втрати особового складу армії РФ 

З кінця лютого до середини квітня армія РФ не змогла утримати захоплені території в Київській області, після чого тимчасово визнала поразку. Станом на 14 квітня українські захисники знищили понад 19 тис. російських військових, 739 танків, 1964 бойових бронемашин, 358 артилерійських систем, понад 300 літаків та гелікоптерів, 1429 автомобільної техніки. Володимир Зеленський заявив, що уряд Росії був не готовий до таких втрат за короткий період війни.

«Росія хотіла провести на парад окупантів на Хрещатику, але наші захисники відправили їх до пекла. Військові РФ зазнали величезних втрат», — сказав президент.

Саме тому зараз відбувається перегрупування та збільшення кількості російських військ на сході України. Також відомо, що кожного дня вони втрачають по 200 осіб та десятки військової техніки. Наразі під Києвом працюють бригади правоохоронців та рятувальників. Вони зафіксували понад 3050 злочинів окупантів проти мирних громадян та продовжують очищувати територію від боєприпасів та техніки ворога.

Потужна армія України 

Українські захисники виявили мужність та рішучість у боротьбі з військами РФ в Київській області. Вони змогли звільнити близько 30 населених пунктів від окупантів, створити десятки оборонних споруд у столиці та біля її кордонів, збивати ракети над багатоповерховими будинками і не лише.

За даними щорічного рейтингу військової могутності Global Firepower (GFP) за 2022 рік армія України перебуває на 22 місці у світі. З початку війни її постійно поповнюють тисячі добровольців з інших міст України та країн світу. На сьогоднішній день Україна має 25 бригад територіальної оборони. У київській бригаді перебуває близько 30 тисяч осіб, яких з кожним днем ​​стає більше. Також столицю захищають тисячі правоохоронців та досвідчених військових.

За наказом Володимира Зеленського, військові і волонтери продовжують зміцнювати Київ з усіх сторін та здійснювати контроль за безпекою населення по всій Київській області. Це, на його думку, також стало однією із причин, чому війська РФ визнали поразку та відступили. Але, на жаль, він не впевнений, що це остаточна битва з окупантами:

«Якщо в Бучі, Гостомелі та Ірпені під Києвом було знищено сотні людей, чи виграли ми цю битву? Я не впевнений. Ми втримали та не віддали свої території завдяки потужній армії. А чи ми перемогли, я про це не готовий говорити», — повідомив Зеленський.