П’ятниця, 25 Вересня, 2020

Ціна на газ знизилася, а комуналка ні: що взагалі відбувається?

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Попри те, що тепла зима призвела до різкого зниження цін на газ в Європі, українці настільки суттєвого «покращення» у своїх платіжках за комуналку не побачать. І це при тому, що у лютому ціна на газ в Україні також знизилася. Далі на kyivyes.

У чому причина такого парадоксу? Спробуємо пояснити та порахувати, на яку знижку можуть сподіватися українців порівняно з січнем.

Обіцянки Нафтогазу

У Нафтогазі заявили, що у лютому 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення становить 3,95 тисяч гривень за кубометрів (без ПДВ, націнок газзбуту та витрат на транспортування).

У компанії стверджують, що це на 15% менше, ніж у січні та на 37% менше, ніж у лютому минулого року.

Більше того, у компанії хизуються: ціна є найнижчою оптовою ціною з квітня 2016 року.

Що у платіжках?

Попри оптимістичні заяви «Нафтогазу», люди, отримуючи платіжки за комуналку, хапаються за голови – а де ж обіцяне здешевшання?

То скільки насправді платять за газ українці?

По-перше, хитрість «Нафтогазу» в тому, що там називають ціну без ПДВ, А це вже +20% до ціни. Уже маємо не 3, 95, а 4,75 гривні за кубометр.

Проте це ще не все.

Справа в тім, що у ціну газу для населення входить ще декілька обов’язкових платежів. Наприклад, націнка оператора ГТС за прокачування газу по магістральному газопроводу.  Це 15 копійок за кожен кубометр. Виходить уже 4,89 гривень, а не 3,95.

І наостанок: у тарифі містить частка місцевої газопостачальної компанії. Це 2,5% від ціни на газ, а отже – ще біля 10 копійок. Якщо додати до загальної суми, виходить 4,99-5,00 гривень за кубометр. Саме така цифра буде у платіжках українців.

Крім цього, на наші плечі ляжуть витрати за доставку газу. Цей тариф різниться залежно від області.

Що з опаленням?

Платіжки, які ми отримаємо в березні, будуть з іншими сумами – більш низькими, ніж січневі. Принаймні, усі на це сподіваються.

По-перше, опалювальний період 29 днів, а не 35, як це було в січні (нагадаємо: в грудні багато теплових компаній знімали показники перед різдвяними святами в період з 20 по 23 грудня, а в січні – після 28 січня. Тому в січневій платіжці врахували більше днів).

По-друге, у лютому було суттєво тепліше. За твердженням синоптиків, метеорологічна весна почалася уже 10 лютого. Не дарма від початку лютого було встановлено уже шість температурних рекордів. Тому й витрати  тепла були суттєво нижчими.

Ну і, як не крути, а зниження ціни на газ, мають призвести до зниження тарифу, адже вартість газу – це 80% собівартості опалення. Якщо ціна на газ знизилася на 15%, то тариф, судячи з розрахунків, має стати дешевшим приблизно на 12%.

У Києві вже провели попередні розрахунки і прийшли до висновку, що знижка від базового тарифу (1654, 11 гривень) у лютому становитиме 26%.

Тобто 1654,11 слід помножити на 0,74. Таким чином вартість однієї гігакалорії буде 1224 гривні.

Тобто якщо для опалення вашого житла потрібно 0,5 гігакалорій на місяць, то за опалення ви заплатите 612 гривень.

До речі…

Газова знижка за грудень 2019 року склала 22%, а в січні – 18%. Лютнева, очікується, буде найсуттєвішою – цілих 26%.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найшвидша доставка піци в Києві

Існують десятки рецептів піци, адже в різних країнах її готують по-різному. Схожі страви є в Китаї, Індії, Вірменії та багатьох інших країнах....

Чому віддати перевагу: машині з салону або б / у

Всесвітньо відома марка KIA створена для водіїв, які прагнуть отримувати задоволення від життя. Це динамічні, яскраві машини, які підкреслять статус і прекрасний...

Користуйтеся послугами вантажного таксі в Києві для перевезення будь-яких габаритних предметів

Автомобільні перевезення як і раніше є найбільш широко використовуваним видом вантажних перевезень в Україні, світі та конкретно Києві. Хоча морський або залізничний...

Гроші до зарплати в Києві: як оформити та отримати

Після епідемії коронавірусу багато киян стикнулися з економічною кризою, яка призвела до втрати чи скорочення робочих місць і як наслідок до зменшення...

Кличко обіцяє вивести Київ в “ТОП-100” міст світу

Діючий міський голова знову збирається балотуватись в мери. Він вже оприлюднив свою програму, яка стосується розвитку міста. Віталій Кличко обіцяє через 5...