Четвер, 30 Червня, 2022

Чому Київ неможливо захопити?

На думку багатьох українських політиків та військових, у період війни головною метою Росії є захоплення столиці України — Києва. Після кількох невдалих спроб це зробити ворог перемістився на схід, де зараз відбуваються активні бойові дії. Вони впевнені, що навіть у разі повторного наступу армії РФ захоплення Києва неможливе. Більше на kyivyes.com.ua.

Микола Жирнов: «Щоб захопити Київ, ворогові треба зібрати всі людські ресурси»

Київ — велике місто. Тут живе 2,8 млн людей, яких захищає велика кількість військ. Щоб усім їм протистояти та знищити оборону, уряд Росії має зібрати близько мільйона військових та привезти їх до Києва. Про це заявив голова київської військової адміністрації Микола Жирнов в інтерв’ю НВ. Він навів приклад, коли відбувся штурм Берліна у Другій світовій війні. Тоді, щоб захопити столицю Німеччини, знадобилося понад 2 млн людей. На думку Жирнова, Росія ніколи не піде на такі жертви.

Також він нагадав про те, що у місті з розвиненою інфраструктурою складно маневрувати військовою технікою, постачати боєприпаси продовольчими товарами та бензином. Коли російські війська їхали до Києва, у багатьох закінчувався бензин і виникали технічні поломки. Таким чином, у перші дні війни вони самі собі перекривали дороги колонами танків. У зв’язку з цим навряд чи росіяни захочуть знову спробувати захопити місто.

Олександр Грузевич: «ЗСУ зміцнили дальнє кільце Києва»

Після початку війни добровольці та службовці армії України зміцнювали Київ з усіх сторін, а саме створили кільця оборони на Броварському та Бориспільському напрямах. Головна мета цього — не допустити наближення ворога до міста.

За словами заступника начальника штабу сухопутних військ Олександра Грузевича, єдиною умовою не допустити штурм Києва є блокування спроб взяти його в кільце. Тому після завершення активної фази війни на території Київської області ЗСУ зміцнили 3 кільця оборони. Завдяки цьому, на сьогодні Київ є найбільш безпечним містом. Наявність 3 кілець оборони допоможе зупинити активні бойові дії біля кордонів Києва та нанесення шкоди інфраструктурі та жителям міста.

Валерій Залужний: «Оборона Києва — наше стратегічне завдання. На передовій стоять усі»

Київ є найбільшим містом України, де мешкає тисячі людей та розташовані головні адміністративні будівлі. Тому в період війни його посилена оборона є головною умовою збереження цілісності та незалежності всієї країни. За словами Валерія Залужного головнокомандувача ЗСУ, для забезпечення оборони міста залучено всі військові підрозділи України:

«В місті працюють підрозділи Сухопутних військ Збройних сил України. Разом із ними столицю захищають підрозділи Сил територіальної оборони, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій ЗС України та інших військових формувань держави. До захисту столиці масово залучаються самі городяни. Київ вистоїть!», — сказав він, як пише 5.ua.

Зеленський: «Росія хотіла взяти Київ за 48 годин, а самі за 48 днів втратили більше людей, ніж в Афганістані»

Після початку війни росіяни хотіли наблизитися до Києва через найближчі міста та села, але в результаті були змушені відступити. На думку Володимира Зеленського, всі їхні спроби захопити столицю України виявилися марними. А все тому, що вони не змогли утримати тимчасово захоплені території та зазнали значних втрат. 

За 2 місяці активних бойових дій у Київській області армія РФ втратила близько 17, 000 осіб особового складу, 600 танків, 100 літаків та гелікоптерів, 300 артилерійських систем та іншої техніки. Президент сказав з цього приводу наступне:

«Більшість армій світу немає стільки всього того, скільки російські війська втратили під час вторгнення», — повідомив Зеленський журналістам порталу aa.com

На території Київської області армія РФ втратила більше, ніж за 10 років війни в Афганістані. Це є вагомою причиною для припинення спроб наступу на Київ.