Вівторок, 24 Травня, 2022

 Як вступити в ряди територіальної оборони Києва?

У зв’язку з тим, що в Україні почалась війна з Росією, виникла потреба забезпечити максимальний захист та територіальну цілісність її адміністративного центру та головного міста — Києва. Сьогодні з окупантами борються не лише професійні військові та поліція, а й мирні громадяни у складі територіальної оборони. Докладніше про те, як і за яких умов можна стати резервістом (учасником воєнних дій), розповів Міністр оборони Олексій Резніков. Далі на kyivyes.

Що таке територіальна оборона?

Тероборона — це окремі війська армії України. Їхнє головне завдання — захищати місто від ворога. Вони мають виявляти диверсантів, забезпечувати захист цілісності інфраструктури міста, безпеку мирних мешканців та інше. Згідно з новими законопроектами у військовій діяльності, до травня 2022 року у Києві має бути 25 бригад територіальної оборони.

Хто може увійти до складу територіальної оборони Києва?

Відповідно до законодавства України, поповнити ряди підрозділів територіальної оборони може кожен громадянин віком від 18 до 57 років незалежно від статі та досвіду служіння в армії. При цьому не обов’язково мати реєстрацію про проживання у столиці.

Як приєднатися до військової бригади Києва?

Для того щоб захищати територію столиці від вторгнення російських військ та диверсантів, необхідно зробити кілька простих кроків:

  1. Зателефонувати за номером територіального резерву міста Києва: 063-651-44-46. За результатами опитування спеціаліст гарячої лінії зв’яже вас із командиром батальйону у Києві. 
  2. Пройти співбесіду з командиром. 
  3. Пройти медичний огляд. 
  4. Надати пакет документів у військовий підрозділ: довідку про роботу або тимчасове проживання; довідку про відсутність судимості; копії документів про громадянство, шлюб, навчання, ідентифікаційний номер, фото розміром 9×12 
  5. Підписати контракт про оборону столиці.

Оплата служби у військовій бригаді територіальної оборони

Усі бажаючі вступити до складу територіальної оборони Києва, які успішно пройшли відбір, отримують такі грошові виплати:

Для працевлаштованих заробітну платну резервіста за місцем роботи виплачує його роботодавець за умовою подальшої компенсації Міноборони через центри соціальної підтримки. 

Для непрацюючих у період війни — прожитковий мінімум, встановлений для працездатних громадян від початку 2022 року. 

Щоденні виплати — від 360 до 900 грн залежно від звання.

Одноразова грошова виплата від 3153 до 4204 грн, яка надається резервістам за відмінне виконання підготовчої програми щодо оборони Києва та відсутність порушень.