П’ятниця, 20 Травня, 2022

Скільки людей залишилося у Києві та яка у місті військова ситуація?

Після того, як 24 лютого почалась війна Росії з Україною, багато жителів Києва вирішили поїхати в інше місто чи країну. А от деякі, навпаки, залишилися, незважаючи на обстріли в Київській області та спроби вторгнення російських військ до столиці. Мер Віталій Кличко докладно розповів про військову ситуацію у місті, пише kyivyes.com.ua.

Кількість людей у ​​Києві

За даними Головного управління статистики столиці, станом на 1 січня 2022 року у Києві проживало 2 млн 910 тис. 994 особи. Проте наприкінці лютого все почало швидко змінюватися: люди залишали свої будинки, дачі, місця роботи та близьких, а потім вирушали якнайдалі в надії залишитися в безпечному місці для життя.

Як нещодавно з’ясувалося, серед них є мирні громадяни, політики та зірки шоу-бізнесу, наприклад, Оля Полякова, Настя Каменських, Джамала. Деякі вирішили виїхати тому що сумнівалися у власній безпеці, перебуваючи у столиці. Інші відчували страх початку війни або дуже хвилювалися за життя своїх рідних.

Війна в Україні стала головною причиною міграції багатьох киян до інших міст та країн. Через 2 тижні воєнних дій Віталій Кличко заявив, що тепер у Києві проживає менше 2 млн жителів. Багато з тих, хто не виїхав, не хочуть залишати свої будинки, а іншим просто нікуди їхати. Зараз близько 15 тис. киян з метою безпеки перебувають під час комендантської години у бомбосховищах, а інші — у підвалах будинків або власних квартирах.

Військова ситуація у столиці

Як повідомляє київська влада, станом на 14 березня військова ситуація в Києві контрольована на 100%. Також тут підтримуються оптимальні умови життя. У кожному районі можна купити всі необхідні товари: продукти, ліки, засоби гігієни, незважаючи на закриття багатьох продовольчих мереж. Окрім цього, працюють волонтерські центри, які доставляють товари громадянам. Також багато чоловіків захищають Київ зі зброєю в руках, а жінки залишаються вдома або працюють в об’єктах, які забезпечують життєзабезпечення міста.

Як стверджує Віталій Кличко, близько 200 місцевих мешканців щодня вступають до тероборони. Вони зміцнюють місто з різних сторін, чергують у військових підрозділах та здійснюють бойові дії при спробах російських військ наблизитися до столиці. Крім них охорону Києва забезпечують поліція та армія Збройних сил України. Мер упевнений, що за таких умов мирні громадяни й надалі залишатимуться у безпеці.