Понеділок, 23 Травня, 2022

Головне, що потрібно знати про повітряну тривогу в Києві

У зв’язку з військовим станом у різних районах Києва іноді чутно повітряну тривогу — система оповіщення про надзвичайну ситуацію, яка загрожує життю і здоров’ю місцевого населення. Докладніше про те, як вона працює і що ще про неї необхідно знати киянам, розповів директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук. Далі на kyivyes.

Скільки сирен є в Києві і як вони працюють?

У Києві знаходиться 150 сирен, які розміщені на дахах будівель та стовпах на вулицях міста. Вони видають безперервний та гучний звук повітряної тривоги. Його чути протягом кількох хвилин, коли електродвигун розкручує великі маховики. Протягом цього часу звук кілька разів повторюється, після чого на телефон та додаток «КиївЦифрової» надходить попередження про те, що необхідно терміново піти в укриття.

Систему повітряної тривоги створили понад 50 років тому. Вона може працювати навіть за відсутності електропостачання при будь-яких погодних умовах.

Хто і коли включає сирени? 

Сирени включає черговий у пункті управління Кабінету Міністрів України, який працює цілодобово. Інформація про необхідність включити сирени у певних районах міста надходить від співробітників головного центру Повітряних сил ЗСУ протягом 3 хвилин після появи військової загрози. Наприклад, наближення танків або ворожих військових груп, запуску ракет та безпілотників.

Чому сирени чути не у всіх районах Києва? 

Буває, що сирени чути у всіх районах або лише в деяких. Це пов’язано з тим, що вони спрацьовують або у разі наближення небезпеки в певний район, або за фактом виникнення загрози для міста. Адже не завжди можна точно спрогнозувати, наприклад, до якого району полетить ракета чи поїде колона танків. Тому, з метою безпеки сирени іноді включають у всіх районах, але це не означає, що десь неподалік є загроза життю мирних громадян.

Скільки є часу після звучання сирени, щоб дістатися укриття? 

Звучання сирени — сигнал повітряної тривоги, який сигналізує про те, що потрібно терміново йти до найближчого укриття. Це може бути метро, ​​підвал у будівлі чи тамбур біля квартир у багатоповерховому будинку. У Києві орієнтовний час реагування на звук сирени — від 10 до 30 хвилин.

Оскільки поведінка окупантів є непередбачуваною, потрібно заздалегідь вирішити, куди бігти у разі звучання сирен. Спеціально для цього київська служба створила онлайн-карту, на якій можна вибрати найближче укриття. Переглянути карту укриттів Києва можна тут. Але якщо дуже страшно і є ймовірність, що не вдасться вчасно дістатися до укриття, тоді краще залишитися вдома.