П’ятниця, 20 Травня, 2022

Війна в Україні: психолог розповіла, як киянам вийти із депресії

Життя жителів столиці змінилося 24 лютого. Безліч обстрілів, зруйновані будинки та долі, смерті. Усі ми переживаємо стрес, і це нормальна реакція нашого організму на страшні події. Як варто спробувати опанувати себе і повернутися до ефективної роботи, заради себе, своїх сімей і боротьби з агресором, читайте у матеріалі на сайті kyivyes.com.ua.

Як відволіктися від війни

За словами психолога Катерини Гольцберг, у здорових людей психіка наскільки досконала, що вона має достатньо захисних механізмів для того, щоб зачинити виходи негативних речей. Для того щоб наш психологічний захист спрацював, іноді цьому просто не потрібно чинити опір. Експерт радить дозволяти собі будь-які емоції.

За словами психолога, немає особливих та дивовижних технік, які допоможуть зняти стрес. Комусь допоможе спеціальна дихальна техніка, а комусь ні. Немає універсальної методики боротьби зі стресом. Все залежить від психіки кожної людини. Хоча для багатьох людей гарним заспокійливим стане будь-яка діяльність. Тому багато хто починає займатися волонтерством. Це допомагає подолати стрес і відволіктися. Знову ж таки, це не універсальний засіб. Багато хто навпаки може ще більше злякатися. Тому кожен має визначити можливості своєї психіки.

Експерти радять киянам зайнятися чимось побутовим. Наприклад, готувати їжу, вишивати, в’язати, читати книги, грати в шашки чи шахи. Декому це допоможе зняти стрес. Іноді допомагає співи. Це також спосіб випустити негативну енергію. Можна малювати. Тим більше, якщо у вас є діти. Це дозволяє вийти деструкції через малюнки. Головне не лякатися та не аналізувати дитячі малюнки. Якщо це робитимуть непрофесіонали, то вони можуть налякати дитину і себе в тому числі. Адже якщо дитина малює все чорним, не варто лякатися, можливо, навпаки, все чорне з нього виходить.

Як вийти з депресії

За словами психолога, універсальний засіб для всіх – спробувати допомогти іншим. Якщо вам погано, потрібно знайти того, кому ще гірше і допомогти йому.

Якщо не вдається вийти з депресії самостійно, можна звернутися за підтримкою до фахівців. Наприклад, на деяких станціях метро Києва можна отримати допомогу психологів. Там працюють мобільні групи. Психологи проводять консультації, на яких безкоштовно допомагають дорослим та дітям, які перебувають у стресовому стані.

Також підтримку можна отримати у Київському міському Центрі ґендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Тут приймають людей, які постраждали від дій окупантів та стали свідками злочинів російських військових. Можна безкоштовно зателефонувати на «Телефон довіри» цього центру. Дзвінки приймаються цілодобово  за номером телефону 044-272-15-00 (мобільний) та 15-00 стаціонарний). Усі дзвінки анонімними.

У столичній мерії заявляють, що зараз дуже важливо не боятися і не соромитися та звертатися за підтримкою та допомогою до фахівців. Адже це дуже важливо, особливо в такий час.