Субота, 21 Травня, 2022

Хліб “Чорнобаївський” та татуювання про “російський корабель”: як живе Київ у часи війни

З початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в нашу країну,  яке відбулося двадцять четвертого лютого, життя киян  дуже змінилося.  Як живе місто у воєнному стані, читайте у матеріалі на сайті kyivyes.com.ua.

В Києві випікають хліб “Чорнобаївський”

Пекар Андрій Пивовар виготовляє  бездрожжовий крафтовий хліб та випічку вже близько п’ятнадцяти років. Коли не було бойових дій, його випічка розїжджалася по всій країні, а з двадцять четвертого лютого підприємець зайнявся виробництвом булочок та хліба для українським військовим.

До речі, відоме на всю країну село Чорнобаївка, яке знаходиться в Херсонській області, надихнуло чоловіка на виготовлення нового сорту хліба. Це пов’язано з тим, що  війська окупантів  наступали на Чорнобаївку вже шістнадцять разів і завжди отримували відсіч від наших військових. Саме  у цьому населеному пункті було розбито кілька десятків військової техніки та кількасот особового складу російської армії.

За словами пекаря, символізм  хліба “Чорнобаївський”  полягає в кількох образах. Зокрема, білий льон уособлює іскри української артилерії, а  чорнослив – російські окупанти, що загинули.  Символ пороху це мускатний горіх. Підприємець зазначає, що рецепт символічного хліба “Чорнобаївського” не є секретним. Він може поділиться ним з усіма бажаючими.

Пекар зазначає, що хліб готується майже добу. За його словами, тільки шістнадцять годин підходить опара та чотири — заварка.  Потім формуються  хлібини. До речі, перед відправленням  тіста у піч  чоловік робить останній штрих –  формує надрізи, які  означають кількість спроб  російських окупантів  взяти під контроль Чорнобаївку.

Наразі пекар займається виробництвом продуктів першої необхідності для постачання ними територіальної оборони та двох столичних госпіталів.  Допомагають йому в цьому волонтери, які не мали раніше спеціальних навичок.

За словами підприємця,  відзначає, що після закінчення війни він продовжить пекти хліб для звичайних людей. Поки  його мета – забезпечити наших  воїнів достатньою кількістю смачних булочок.  Пекар хоче підтримати  бойовий дух наших бійців та їх фізичні сили.

Татуювання про “російський корабель”

Крім  “Чорнобаївського” хліба в  столиці  роблять татуювання у вигляді марки «Укрпошти» про “російський військовий корабель”.  Кияни у соціальних мережах радіють, що в них з’явилася така можливість.  Відомо, що таке патріотичне татуювання створює тату-майстер Ганна Зеленська.

Нагадаємо, на марці  зображено російський крейсер “Москва”, який обстрілював українських захисників на острові Зміїний.  Наразі цей корабель було знищено попаданням нашої ракети “Нептун”.

До речі, в столиці люди вишиковувалися у черги, щоб придбати цю патріотичну марку. Одна з таких черг була до Головпоштамту на Хрещатику. Через великий наплив  покупців кияни почали скаржитися, що не можуть придбати марку. Проте поштовики уточнюють, що марку можна купити також у міні-маркеті.