Неділя, 22 Травня, 2022

Комісія з освіти КМДА: пріоритети роботи

Постійна комісія, яка працює при КМДА і займається питаннями освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту затвердила план дій на 2022 рік. Дана комісія займається питаннями якості освіти в столиці. Впровадження реформ для покращення навчального процесу в освітніх закладах. Розглядає процеси, що стосуються соціального захисту сімей та розвитку спорту в Києві. Далі на kyivyes.com.ua.

Пріоритети на 2022 рік 

Загалом план дій можна поділити на дві частини. Перша – вирішення нагальних питань, які вже були виявлені в сферах їх компетенції та розгляд проблем, які надходитимуть до членів комісії впродовж року під час їхньої роботи. Друга частина – впровадження реформ та нових підходів для покращення функціонування галузей за які вони відповідають. Одним із перших завдань, які потрібно вирішити вже найближчим часом – це затвердження списків стипендіатів. Сюди входять обдаровані діти Києва, які для мотивації отримуватимуть персональну стипендію від КМДА за свої досягнення в навчанні. Подібні заходи відбуваються вже багато років. Члени комісії вважають, що таку традицію обов’язково потрібно продовжувати, адже це показує учням, що влада слідкує за успіхами молодого покоління і готова їм всіляко допомагати, в тому числі й фінансово. Також премії передбачені і для педагогів столиці, які сумлінно виконують свою роботу і добиваються результатів зі своїми учнями. 

Комісія займається питаннями пов’язаних з проведеннями конкурсів на різні посади в закладах освіти. Головне завдання, щоб всі процедури проходили чесно і в рамках чинного законодавства. Сьогодні є проблема з кадрами в освітній сфері. Тому ще одним пріоритетним напрямком роботи є рівномірний розподіл молодих педагогів серед навчальних закладів столиці. Розглядається програма заохочення студентів після закінчення вишів, продовжувати працювати за спеціальністю. 

Продовження програм розвитку 

На сьогоднішній день завданнями на перспективу комісія розглядає три програми: молодіжна політика, соціальних захист сім’ї та дитини та збільшення кількості місць в дитячих садочках. 

Молодіжна політика – програма, яка передбачає в собі залучення молоді до вирішення проблем міста та пошуку нових шляхів та рішень, для створення комфортних умов проживання та розвитку в Києві. Молодь сама повинна розуміти в якому місті вона хоче жити і створювати місце своєї мрії. КМДА ж готова допомогти в реалізації цікавих ідей. Розглядається питання створення при КМДА молодіжної ради, яка матиме повноваження та зможе в офіційному порядку подавати звернення на розгляд. Брати участь у профільних засіданнях та представляти молодь столиці. 

Програма «Діти. Сім’я. Столиця на 2022-2024 рік» – передбачає збільшення заходів для соціального захисту дітей та інституції сім’ї в цілому. Роботи проводяться різними методами, починаючи від профільних організацій та установ, закінчуючи школами та дитсадками. 

Непроста ситуація в столиці і з дитячими садками – їх просто напросто катастрофічно не вистачає. Тому комісія проводить роботи з пошуку нових приміщень, де можливо було б відкрити нові дитячі садки. Або ж варіанти розширення вже наявних установ.