Субота, 21 Травня, 2022

Перевірка квартири під час оренди без ріелтора

Не кожен бажає і має можливість оплачувати послуги посередників при підборі орендованої квартири. Таким орендаторам варто шукати житло через сервіс OLX. Тут можна прочитати відгуки про власника нерухомого майна, переглянути фото пропонованого житла.

Перед підписанням орендної угоди експерти радять орендарям перевіряти право власності господаря на житлоплощу (вивчити акт приймання-передачі та інші папери). Важливо пам’ятати, що у невеликих містах маклерів працює не так багато, як на теренах мегаполісів. Наприклад, з метою зняти квартиру Кропивницький без посередників запропонує більше оголошень, ніж Київ. Перед самостійним оформленням договору оренди слід оцінювати можливі ризики, перевіряти особисті документи власника житла.

На що звернути увагу насамперед під час оренди квартири?

Важливо з’ясувати в орендодавця кількість осіб, які мають право на квартиру. За наявності кількох власників потрібно вимагати показати письмову довіреність із дозволами від кожного з них. Перелік власників зазначається, наприклад, у договорі купівлі-продажу.

Додатково варто дізнатися:

  1. Первинне чи вторинне житло пропонує орендодавець. Другий варіант найчастіше дешевше. Первинне житло, як правило, доглянутіше.
  2. Назва підприємства-забудовника будинку. Компанію варто перевірити на відгуки в інтернеті.
  3. Дату, коли у квартирі здійснювали капітальний ремонт.

Якщо житло рахується за дитиною, необхідний дозвіл опікунів на комерційне користування цієї нерухомості.

Правила оформлення орендної угоди

Слід обговорити із власником суму застави, відповідальність за заподіяння шкоди. Усі умови потрібно зафіксувати у договорі оренди. Складання останнього краще довірити приватному чи державному нотаріусу.

Під час оренди іноді трапляються форс-мажорні ситуації (наприклад прорив каналізації, затоплення сусідами). У подібних випадках відповідальність за збитки, зазвичай, несе власник.

Іноді власник не лише здає, а й паралельно шукає квартиру покупців. З появою останніх власник як продавець повинен дати орендарю кредит часу на пошук нової орендованої нерухомості.