Вівторок, 24 Травня, 2022

Відновлення райрад в Києві: для чого це потрібно

Райради в Києві були ліквідовані ще в 2011 році. І ось через 10 років в Києві знову повертаються до розгляду законопроєкту, який передбачає відновлення існування таких установ. Фактично – це будуть уповноважені і наділені від КМДА владою виконавчі органи, які слідкуватимуть за виконанням прийнятих рішень. В експертних колах більше схиляються до думки, що така ініціатива є продовженням боротьби між Зеленським та Кличком за столицю. Далі на kyivyes.com.ua.

Суть законопроєкту 

За відновлення райрад відповідає КМДА, адже тільки вони можуть проголосувати за таке рішення. З’явилася інформація, що в разі прийняття такого рішення, вибори можуть відбутися вже осінню цього року. На даний момент не зрозуміло, які саме повноваження будуть покладені на райради. Чи це буде точна копія тих органів, що функціонували в Києві 10 років тому. Або ж їх вплив буде значно зменшений, або ж навпаки збільшено. Один із варіантів, хто саме проштовхує цей законопроєкт – команда президента. Таким чином вони хочуть зменшити вплив Кличка на столицю. Адже під час виборів, маючи всю повноту влади, він активно використовує адміністративний ресурс. Зрозуміло, що кожна із груп впливу хоче поставити свою людину в кожному з районів. Нововведення може допомогти команді президента послабити вплив чинного мера на столицю.  Після ухвалення даного рішення, відкритим залишається питання про повноваження голови КМДА. Адже може вийти так, що голова міста стане виключно контролюючим органом. Слідкуватиме за законністю прийнятих рішень та ефективністю їх виконання. Але не матиме жодного впливу на прийняття цих рішень та розподіл бюджетних коштів. 

Відповідь Кличка 

Віталій Кличко діє начебто на випередження – адже у разі ухвалення нового закону про столицю, Київрада мала би все рівно піти на такий крок. З іншого боку – сам мер, який очолює Київ ще з 2014 року, раніше був запеклим противником відновлення районних рад.

Нині ж Кличко намагається підготуватися до майбутніх подій із втратою частини повноважень. Можливо, після ухвалення нового закону про столицю він звернеться до суду. Частково про таку стратегію поведінки свідчать його нещодавні заяви про необхідність експертної оцінки закону про столицю від Венеціанської комісії.

Мер Києва та очільник КМДА Віталій Кличко вважає, що законопроєкт про столицю має бути доопрацьований. На його думку, виникають побоювання щодо можливості скасування власних виконавчих органів Київської міської ради.

А ще Віталій Кличко вперше за рік таки мав зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Про що саме говорили – достеменно невідомо, проте із тональності Віталія Кличка стає зрозумілим, що він не налаштований на поглиблення конфлікту, і, що прикметно, у своїх заявах не згадує себе як очільник КМДА.

Київ занадто велике місто, щоб кияни могли особисто знати свого депутата, скаржитись та доносити ідеї. А депутати районних рад будуть на постійному зв’язку зі своїми сусідами, зможуть більш оперативно реагувати на їхні проблеми.