П’ятниця, 20 Травня, 2022

 Чому війська РФ зазвичай обстрілюють Київ на світанку?

Вранці приблизно з 4:00 до 8:00 у різних районах Києва жителі багатоповерхівок найчастіше чують постріли та вибухи. За архівними даними, у період Великої Вітчизняної війни в цей час доби теж відбувалося бомбардування Києва. У зв’язку з цим історики вирішили дізнатися, чому військова атака з боку противника зазвичай починається на світанку, повідомляє сайт kyivyes.com.ua.

«22 червня рівно о 4 годині Київ бомбили — нам повідомили, що почалася війна», — сюжет цієї радянської пісні, написаної в 1941 році про вторгнення нацистів до Києва повторив Володимир Путін. О 4:00 ранку він видав наказ розпочати війну проти України. Через 80 років після закінчення Великої Вітчизняної війни саме у цей час російські ракети вперше впали на Київ 24 лютого 2022 року. Після цього вони багато разів руйнували багатоповерхівки та приватні будинки киян рано-вранці. На думку істориків, існує декілька причин ранкового нападу з боку РФ.

                                  Причина №1 Раптовість 

Військове вторгнення рано-вранці є перевагою, адже воно дає більше денного часу для захоплення території противника. Очевидно, що саме цим вирішив скористатися Путін. Вранці першого дня війни проти України за його наказом російські війська увійшли до Київської області з півночі, після чого захопили Чорнобильську атомну електростанцію. Про це розповів керівник київського Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук. Також, на його думку, ранок є найбільш вдалим часом для здійснення ракетного удару. У цей час військові не очікують наступу ворога та психологічно не готові до активних військових дій.

                                     Причина №2 Жертви 

Зазвичай на світанку люди ще сплять або тільки починають виконувати звичні справи, тому ракетні удари в цей час призводять до найбільших втрат. Підтвердженням цього стали регулярні обстріли окупантів багатоповерхівок у Дарницькому, Подільському та Святошинському районах Києва. Також саме на світанку там було зафіксовано випадки падіння уламків збитої російської ракети. В результаті в будинках за адресами: Садова, 54 та Кошиця та інших стався спалах деяких поверхів, а в інших були вибиті стіни чи тільки вікна.

                                 Причина №3 Символізм

За рішенням Володимира Путіна російські військові символічно атакують вранці, як і під час Великої Вітчизняної війни. Також на їхній техніці можна помітити маркування у вигляді літери Z — значить «заходимо», як писали російські військові в соц. мережах. Вона нагадує двійку та дату початку війни проти України на території Київської області 24.02.2022. Раніше представники російської влади стверджували, що Путін схильний до символічних атак та нумерології, наприклад, він видав наказ про початок війни на території Грузії 8.08.2008. А на Донбас російські військові вторглися у День незалежності України — 24 серпня 2014 року.

          Причина № 4 Моральний тиск на населення 

Ракетні удари по будинках, постріли та руйнування будівель диверсантами та наближення російських танків до кордонів столиці — все це є не лише спробами захопити територію України та її адміністративного центру, а ще й викликати у людей паніку та спровокувати їх залишити свої будинки.

Після появи вибуху вранці людина найчастіше починає хвилюватися або панікувати, оскільки виникає страх невідомої небезпеки. Таким чином окупанти здійснюють моральний тиск на киян. У результаті деякі з них починають боятися за своє життя, близьких і їдуть в інші українські регіони чи за кордон. Мер міста Віталій Кличко повідомив, що за останніми даними статистики з Києва вже виїхало близько 700 тисяч людей.