Вівторок, 16 Серпня, 2022

Кияни зможуть контролювати голосування свого депутата

КМДА впроваджує систему електронного голосування. Цим питанням займається комісія з питань цифрової трансформації. Головне завдання зробити роботу Київради більш прозорою для людей. Щоб вони могли контролювати за які саме рішення голосує депутат з їхнього округу й загалом бачити, якою роботою займаються столичні депутати, пише kyivyes.com.ua.

Система стосується представників постійних комісій в КМДА. Така програма повинна покращити роботу й самих депутатів. Адже на відповідному сайті вони зможуть ознайомитися із порядком денним комісій. Матимуть додатковий час, щоб ознайомитися з інформацією та рішеннями, які будуть виноситися на засіданнях комісії. Буде встановлено дедлайн за який депутати повинні віддати свій голос в підтримку чи проти певного проєкту. 

Кияни зможуть побачити, які рішення підтримав депутат, а які відмовився підтримати. Тому під час спілкувань з обранцями люди зможуть задавати питання по конкретним зробленим чи проваленим питанням. На сайті буде вказана інформація по кожному розглянутому питанню і голоси депутатів та їх приналежність до партій. 

Також комісія з питань трансформації повідомляє, що перехід на нову систему – це і сприяння збереженню екології країни. Адже перед кожним засіданням комісії, депутатам роздавали велику кількість документів. Тому для засідань профільних комісій використовувалося дуже багато паперу. Тепер вся інформація буде доступна в електронному варіанті для депутатів. Вони зможуть ознайомитися з ними в будь-який час. Це лише один із багатьох кроків до переходу на електронну систему ведення управління містом. 

Впроваджуючи таку систему, також варто приділити особливу увагу кіберзахисту таких ресурсів. Як показує практика, навіть головні інформаційні портали країни піддаються хакерським атакам і не витримують. Тому зараз система проходить тільки тестове випробовування, щоб виявити всі недоліки та виправити їх.

.