Субота, 17 Квітня, 2021

Коронавірус – не перешкода. Київські чиновники куплять годинники на 3,8 мільйона

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Які функції виконує Офіс Президента України?

Що таке Офіс Президента, яка його структура та основні функції і завдання? Далі розповідає “Kyivyes.com.ua”. У 2019 році було прийнято нове положення про діяльність Офісу...

Що зробив Віталій Кличко для Києва за 5 років?

У червні 2014 Віталій Кличко здобув перемогу на виборах за крісло Київського міського голови. Трьома тижнями пізніше зайняв ще й пост Голови Київського міської...

Віталій Кличко: від боксера до мера Києва

Народився Віталій Володимирович Кличко в Біловодську в 1971 році. Життя у нього дуже насичене. Адже Віталій зміг стати не тільки відомим на...

Аукціон із закупівлі наручних годинників на суму 3,8 мільйона гривень має відбутися 5 травня. Далі на kyivyes.

Мета аукціону

Чиновники київської мерії хочуть закупити подарункові годинники на суму 3,8 мільйона гривень. Всього їх  має бути 1500 (876 чоловічих та 623 жіночих). Їх у майбутньому повинен урочисто вручати мер Києва Віталій Кличко.

Умови торгу

Перша партія (200 годинників) із зображенням, що нагадує герб Києва, мають поставити не пізніше місяця з дня підписання угоди.

І це в той час, коли більшість українських підприємств змушені припинити свою діяльність через карантин.

Спроби були й раніше

Як повідомляє видання Інформатор, апарат Київради намагається провести торги не вперше, при чому воно «заточене» під конкретне підприємство – «Київський годинниковий завод». У 2017 році спроб закупити моделі годинників у конкретного постачальника було аж чотири (у березні, липні, вересні та жовтні).

Проте торги зупиняв Антимонопольний комітет через порушення закону «Про публічні закупівлі». У відповідь на це в мерії конкурс скасовували, щоб через певний час знову його відновити. Умови при цьому не змінювали.

У 2018 році годинники майже вдалося закупити – угода на придбання 7 302 хронометрів на суму 3,8 млн гривень вже була підписана. Проте у грудні її розірвали через експертизу. Виявилося, що ремінець годинників не відповідає вимогам, тому першу партію (1088 шт.) повернули.

Наступна спроба також провалилася. У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет вказав на обмежені терміни для виконання договору, і торги скасували.

І ось зараз – чергове намагання довести справу до кінця. При цьому вартість годинників в 4,5 рази вища, ніж у 2018 році при гірших технічних характеристиках.

Скарги…

У п’ятницю, 24 квітня, на сторінці закупки розмістили скаргу щодо порушення правил та Бюджетного законодавства.

Зокрема, у ній йдеться про те, що у такій складній для міста та країни ситуації, коли медична сфера перебуває у стані постійного недофінансування й потребує коштів з міського бюджету, дана закупівля є несвоєчасною. Крім того, дивують умови.

Зокрема, замовник вирішив придбати гірші за технічними характеристиками годинники, ніж у 2018 році. При цьому два роки тому їх ціна була 572 грн за штуку (з ПДВ), а зараз – 2 580 грн за штуку.

Які годинники хочуть київські чиновники

Це годинники Ronda без календаря (саме тому вони є дешевшими), з латуні та мінімальним захистом від вологи.

Чому ціна зросла настільки – залишається лише здогадуватися.

Також автор скарги вказує на те, що тендер підписаний під «конкретну марку годинників» – це «Київський годинниковий завод Kleynod.

Замовник не дає посилання на цього постачальника, так як упевнений, що лише він має годинники, які відповідають усім вимогам, зокрема, зображення, стилізоване під герб.

Також вказані дискримінаційні терміни для поставки першої партії – всього 30 календарних днів, що автоматично виключає участь інших претендентів. Враховуючи, що повний цикл виробництва нестандартної моделі передбачає розробку ескізу, дизайнерські й конструкторські рішення, виготовлення зразків і лише після цього виготовлення партії.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Поклейка антигравійної плівки на автомобіль – секрети популярності

Антигравійне плівка - затребувана інвестиція в безпеку, додатковий захист свого автомобіля від впливу піску, пилу, бруду, каменів, калюж і реагентів. Класичний набір...

Одностороння, двостороння і GSM-сигналізація – відмінності і специфіка обладнання

При покупці автомобіля, в першу чергу, необхідно продумати питання безпеки транспортного засобу, захисту від потенційного викрадення. Серед ефективних і універсальних рішень для...

Корпоратив онлайн: як киянам підтримувати корпоративну культуру в карантин

Пандемія та карантин, що триває вже більше року, вніс свої корективи в життя та роботу українців. Ні для кого не секрет, що...

“Льоня Космос”: чому так називають екс-мера та чим він запам’ятався киянам

Екс-мер Леонід Михайлович Черновецький - один із найепатажніших політичних постатей, який запам’ятався киянам дивакуватим, трохи космічним, з неординарними поглядами, пише kyivyes.com.ua.

Популярні натяжні стелі: від чого залежить вартість

Через привабливий зовнішній вигляд, різноманітність вибору, швидкість робіт, все частіше користувачі вибирають натяжні стелі. Кияни можуть на https://artpotolok.kiev.ua/raschet-stoimosti/ дізнатися, скільки буде коштувати...