Середа, 18 Травня, 2022

Коронавірус – не перешкода. Київські чиновники куплять годинники на 3,8 мільйона

Аукціон із закупівлі наручних годинників на суму 3,8 мільйона гривень має відбутися 5 травня. Далі на kyivyes.

Мета аукціону

Чиновники київської мерії хочуть закупити подарункові годинники на суму 3,8 мільйона гривень. Всього їх  має бути 1500 (876 чоловічих та 623 жіночих). Їх у майбутньому повинен урочисто вручати мер Києва Віталій Кличко.

Умови торгу

Перша партія (200 годинників) із зображенням, що нагадує герб Києва, мають поставити не пізніше місяця з дня підписання угоди.

І це в той час, коли більшість українських підприємств змушені припинити свою діяльність через карантин.

Спроби були й раніше

Як повідомляє видання Інформатор, апарат Київради намагається провести торги не вперше, при чому воно «заточене» під конкретне підприємство – «Київський годинниковий завод». У 2017 році спроб закупити моделі годинників у конкретного постачальника було аж чотири (у березні, липні, вересні та жовтні).

Проте торги зупиняв Антимонопольний комітет через порушення закону «Про публічні закупівлі». У відповідь на це в мерії конкурс скасовували, щоб через певний час знову його відновити. Умови при цьому не змінювали.

У 2018 році годинники майже вдалося закупити – угода на придбання 7 302 хронометрів на суму 3,8 млн гривень вже була підписана. Проте у грудні її розірвали через експертизу. Виявилося, що ремінець годинників не відповідає вимогам, тому першу партію (1088 шт.) повернули.

Наступна спроба також провалилася. У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет вказав на обмежені терміни для виконання договору, і торги скасували.

І ось зараз – чергове намагання довести справу до кінця. При цьому вартість годинників в 4,5 рази вища, ніж у 2018 році при гірших технічних характеристиках.

Скарги…

У п’ятницю, 24 квітня, на сторінці закупки розмістили скаргу щодо порушення правил та Бюджетного законодавства.

Зокрема, у ній йдеться про те, що у такій складній для міста та країни ситуації, коли медична сфера перебуває у стані постійного недофінансування й потребує коштів з міського бюджету, дана закупівля є несвоєчасною. Крім того, дивують умови.

Зокрема, замовник вирішив придбати гірші за технічними характеристиками годинники, ніж у 2018 році. При цьому два роки тому їх ціна була 572 грн за штуку (з ПДВ), а зараз – 2 580 грн за штуку.

Які годинники хочуть київські чиновники

Це годинники Ronda без календаря (саме тому вони є дешевшими), з латуні та мінімальним захистом від вологи.

Чому ціна зросла настільки – залишається лише здогадуватися.

Також автор скарги вказує на те, що тендер підписаний під «конкретну марку годинників» – це «Київський годинниковий завод Kleynod.

Замовник не дає посилання на цього постачальника, так як упевнений, що лише він має годинники, які відповідають усім вимогам, зокрема, зображення, стилізоване під герб.

Також вказані дискримінаційні терміни для поставки першої партії – всього 30 календарних днів, що автоматично виключає участь інших претендентів. Враховуючи, що повний цикл виробництва нестандартної моделі передбачає розробку ескізу, дизайнерські й конструкторські рішення, виготовлення зразків і лише після цього виготовлення партії.