Середа, 18 Травня, 2022

США захистить Україну у період виборів

Сполучені Штати допоможуть України у протидії російському втручанню у виборчий процес президента. Як це буде – читайте на kyivyes.com.ua.

Російські спецслужби не раз ловили на шпіонажі, фальсифікації виборів, корупції. Можна навіть не читати факти про втручання російської федерації у процеси європейських країн та США, а просто подивитися, як обирали Путіна на останні каденції. Варто просто згадати відомі 146%. Це було попередніх виборів у РФ, коли їх, на даний момент, дійсний президент отримав підтримку виборців значно більшу, ніж 100%, тобто все населення країни. Хто були цими 46% – досі невідомо. 

Фальсифікації здійснюються різними шляхами. До речі, країни західного світу думали зробити цей процес більш захищеним, ввівши електронні системи голосування. Проте, російські хакери навчилися зламувати і ці системи. В Україні махінації відбуваються у день самих виборів. Так, існують “каруселі”, коли виборців возять від однієї дільниці до іншої декілька разів і отримують бюлетені із правильно зазначеним у них кандидатом. 

Є “вброси”. Це означає, декілька бюлетенів вкинули одночасно в ящик. 

Щоб попередити ці дії, США буде проводити разом з українцями навчання кібербезпеки та попереджувати випадки фальсифікацій на виборах 2019 року. 

Які самі дії будуть направлені на захист українського виборця від російського втручання – поки що невідомо. Проте, Штати вважають, що мають діяти разом з нашою державою у рамках Будапештського меморандуму від 1994 року.

На виборах 2015 року, спеціальні комісії ОБСЄ ходили перевіряли виборчі дільниці, знайомилися з працівниками дільниці та пильнували, аби у день голосування не було провокацій. Гучних випадків підробки кількості голосів – не було, проте, на президентських виборах можливо все. Так стверджують спеціалісти.