Середа, 18 Травня, 2022

Подільському мосту бути!

Він будується з 1993 року. Кожного разу посадовці КМДА обіцяють його завершити, проте, міст, як був у недобудованому стані, так і лишається по сей день. Тим не менш, директор Департаменту транспортної інфраструктури пообіцяв, що Подільсько-Воскресенській міст стане новою транспортною артерією міста. Що для цього буде зроблено – читайте на kyivyes.com.ua.

Цей міст мав стати одним із ключових у столиці. Подільський міст мав об’єднати правий та лівий береги. Завдяки йому люди з Воскресенки та Райдужного масиву мали б добиратися на роботу і додому швидше. Проте, будівництво зупинилося більше 20 років тому. Цікаво, що проект подавали ще за часів Радянського союзу. Тоді розрахували перші економічні індикатори мосту. 

Варто звернути увагу на те, яка була чудова ідея цього мосту. Він мав об’єднати Поділ, Рибальський острів, Русанівські сади. За планом тут буде проходити три автомобільні смуги, аби 59 тисяч авто змогли б подолати відстань між лівим та правим берегом. 

Крім цього, планують провести через міст ще й гілку метро. При чому, на самій споруді мали б розташовуватися три станції. 

Будівництво переривалися постійно то через нестачу фінансування, то через протести мешканців Русанівки. Так, в 2012 році громада району виступила проти того, щоб міст було продовжено на Русанівські сади. Аргументували мешканці тим, що вирубка садів та автомобільний шлях підуть не на користь зеленого району. 

На даний момент роботи розпочинаються знов. Вже змонтовано 9 з 19 в’язів арки моста. До кінця року проведено буде монтаж ще 2 в’язів.

Якщо не виникне більше форс-мажорів і будівництво буде продовжено по плану, то через два роки, кияни зможуть їздити тут на авто. 

В Департаменті транспортної інфраструктури сподіваються, що цей міст розвантажить великий київський трафік.