Субота, 2 Липня, 2022

Місцеві вибори 2020: голосувати чи «самоізолюватися»?

25 жовтня відбудуться місцеві вибори. Це означає, що в цю неділю ми оберемо голів і депутатів міських, сільських та селищних рад. Ці люди впливатимуть на наше життя протягом наступних 5 років. І зараз у нас є можливість буквально вирішити, кому довірити наше майбутнє, розповідає “kyivyes.com.ua“.

Зараз модно говорити «Мій голос нічого не вирішить»

Звідки взялася ця дивна тенденція – пишатися своєю незначимістю? Особливо, коли це зовсім не так. Правда в тому, що голос кожної людини на вагу золота. Зараз Україна пробудилася, готова змінюватися. Ми пережили Майдан, позачергові вибори Президента України, триває АТО на Сході. І на цьому етапі, як ніколи, важливо обрати правильних людей, які вестимуть нашу країну. І тільки від нас залежить куди.

За кого голосувати?

Цього року у виборчих списках зареєстровано 225 215 кандидатів у депутати, із них 2 197 у Києві, та 2 936 кандидатів на посади міських голів, із них 20 у Києві. Вибір дійсно нелегкий. Віддаючи голос, варто звернути увагу не на потужне політичне гасло, а на саму людину: її принципи, цінності. У 21 столітті можна відкрити браузер і легко загуглити інформацію про будь-кого. Дослідити, що людина вже встигла зробити для держави, чи готова пояснити свої кроки та рішення перед виборцями, чи слідує принципу «трьох П» – професіоналізм, порядність, патріотизм. Усі прізвища кандидатів знаходяться у відкритому доступі. Завдання для кожного громадянина – виділити час та почитати про них. Україна того варта, чи не так?

«Не піду голосувати, бо боюся COVID-19»

Вірус – страшно, але дотримання простих правил МОЗ може вберегти від захворювання. Користуватися антисептиками, дотримуватися дистанції 1,5 метра, бути в масці. Важливо, що хворі на COVID-19, матимуть змогу голосувати вдома. Вони не порушуватимуть самоізоляцію та не наражатимуть вас на ризик. На кожній дільниці буде відповідальна особа, яка запитуватиме про стан здоров’я. Тому вибори навіть безпечніші за похід у супермаркет. Тут за вами слідкуватимуть та не допустять безладу.

Як дізнатися, чи є я в списку виборців?

Потрібно зайти на сайт drv.gov.ua. У розділі «Перевірка включення» увести своє ПІП, дату народження, електронну пошту та населений пункт. Після натиснення «Перевірити вказані дані» на електронну пошту буде надіслано код підтвердження. Після його введення буде надано інформацію, чи є Ви в Державному реєстрі виборців. Якщо так, то побачите номер дільниці та її адресу. Тепер можна сміливо йти голосувати.

За законом, явка на вибори в Україні – це право. Але скористатися ним – моральний обов’язок. Зробімо так, щоб через декілька років у наших серцях теплилася думка, що це ми вплинули на благополуччя своєї держави. Що ми причетні до тієї історії, яку творитиме наша Україна.

2 COMMENTS

  1. Думала не йти на вибори. Переконали. Похід до супермаркета – такий же щоденний ризик, а вибори – наш моральний обов*язок і наше майбутнє.