Четвер, 23 Червня, 2022

Пікет під стінами Шевченківського суду Києва. Слухали резонансну справу про вбивство Павла Шеремета

Вечір середи 21 жовтня у Києві був “гарячим”. В залі Шевченківського районного суду вкотре розглядали справу про вбивство журналіста Павла Шеремета. На лаві підсудних – музикант, військовослужбовець Андрій Антоненко, чоловік 10 місяців поспіль за гратами. Його прибічники, друзі, активісти, учасники АТО/ООС та пересічні кияни в той же час пікетували під стінами будівлі. Вони вимагали чесного розслідування справи та звільнення Андрія Антоненка з-під варти. Пікетувальники не вірять, що пан Андрій та інші підозрювані у вбивстві винні, вважають, справу сфабриковано. На слухання не пустили представників ЗМІ, проте невелику кількість фотокорів та операторів допустили в залу суду, в межах карантинних вимог, пише kyivyes.com.ua.

За результатами розгляду справи для Андрія Антоненка обрали запобіжний захід, додали ще два місяці залишатися у СІЗО. Дитячого лікаря-хірурга Юлію Кузьменко, яка теж у колі підозрюваних по справі, залишили під домашнім арештом, а третій, начебто теж фігурантці справи, Яні Дугарь подовжили строк дії обов’язків до 19 грудня. Це обурило пікетувальників і спровокувало сутички останніх з правозахисниками. Як результат, двоє людей постраждало. Одну особу шпиталізували, іншу з травмою голови оглянули лікарі, але швидка не забрала. Чи є ще постраждалі, поки не відомо.

Як відомо, журналіст Павло Шеремет їхав на роботу 20 липня 2016 року, зупинившись на світлофорі його автівка вибухнула, чоловік загинув. Вже 12 грудня 2019-го міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розпорядився затримати і висунути підозри ймовірним фігурантам справи – дитячій хірургині Юлії Кузьменко, військовому медику Яні Дугарь та ветерану АТО, музиканту Андрію Антоненку. Наступне слухання призначили на 11 ранку 17 листопада.