П’ятниця, 20 Травня, 2022

Робота метро наближається до звичайного режиму: як Київ повертається до мирного життя

У столиці з кожним днем ​​відкривається дедалі більше магазинів, кафе, торгових центрів, а також відновлюється рух громадського транспорту. На маршрути виходять автобуси, тролейбуси, трамваї, які під час бойових дій припинили свою роботу. Також відкриваються театри та кінотеатри. Як місто повертається до мирного життя, читайте у нашому матеріалі на сайті kyivyes.com.ua.

За час війни у ​​столиці одружилися майже дві тисячі закоханих пар

У КМДА повідомили, що з початку вторгнення російських військ на територію України в столиці одружилися одна тисяча вісімсот пар. У цей же період у місті народилася одна тисяча чотириста двадцять дев’ять малюків. Зокрема, сімсот п’ятдесят дев’ять хлопчиків та шістсот сімдесят дівчаток. Серед новонароджених – тридцять дві двійні.

До речі, серед пар,  дуже багато військовослужбовців. Одружуються закохані просто у парках. Зокрема, військовослужбовці Анастасія і В’ячеслав пов’язали себе узами шлюбу прямо в одному з парків у центрі столиці. На церемонії були присутні друзі та близькі молодят.

Відновлюють роботу кінотеатри та метро

В столиці знову можна буде доїхати до всіх станцій метро. Рух червоної лінії метрополітену відновлено до станції “Лісова”. У мерії уточнили, що на всіх лініях інтервал руху між поїздами скорочено до 10-15 хвилин. Тобто, метро потроху повертається до звичайного режиму роботи. До двадцять першого квітня поїзди у підземці курсували з інтервалом у тридцять хвилин. Раніше інтервал складав одну годину.

При цьому пересадковий вузол “Хрещатик” – “Майдан Незалежності” буде закритим. Потяги курсують без зупинок станціями метро “Хрещатик”, “Майдан Незалежності” та “Кловська”.

Також є чудові новини для любителів кіно. У столиці можна переглянути фільми на великому екрані у кількох кінотеатрах. Мережа кінотеатрів Multiplex відновила роботу кінотеатрів у двох торговельно-розважальних закладах. Зокрема, у ТРЦ Komod, що знаходиться на вулиці Шептицького та у ТРЦ Караван Outlet, що знаходиться на вулиці Лугова.

Також відновлює роботу мережа кінотеатрів «Планета кіно». Кінотеатр чекає глядачів у ТРЦ River Mall у Дарницькому районі.

Ринок праці у Києві: які вакансії відкриті

Через військові дії ринок праці в столиці сильно змінився. На багато професій попит скоротився до мінімуму. Зокрема, це стосується архітекторів, журналістів, натомість він виріс на інших спеціалістів. Наразі на столичному ринку праці найбільш затребувані водії, продавці, фахівці в IT-галузі, вантажники, охоронці, фармацевти, перукарі, швачки та кур’єри. Проте варто зазначити, що через війну в країні роботодавці не готові багато платити цим фахівцям.

Найбільша кількість пропозицій роботи  в столиці зараз із зарплатою шістнадцять тисяч гривень. При цьому лише  у двадцяти шести відсотків вакансій зазначено зарплату у розмірі двадцяти шести тисяч гривень. До речі, Київ у рейтингу середніх заробітних плат зараз посідає четверте місце. Хоча до війни був на першому.