Неділя, 22 Травня, 2022

Чому до деяких регіонів Київської області небезпечно повертатися?

На початку квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська залишили територію Київської області. Незважаючи на це, в Ірпені, Бучі, Іванкові та інших населених пунктах все ще не відновилося звичне життя. Голова Київської військової адміністрації та поліція закликають українців поки що туди не повертатися, повідомляє сайт kyivyes.com.ua.

Розмінування територій

 Голова Київської військової адміністрації Олександр Павлюк попередив жителів столиці про те, що біля Ірпеня, Бучі та Бородянки можуть бути чутні звуки вибухів. Це означає, що відбувається розмінування територій спеціальними технічними приладами. Їх використовують піротехніки під час пошуку боєприпасів та ворожих снарядів, які сховали окупанти. Зараз ці вибухонебезпечні предмети знаходять повсюди: на дорогах, у будинках, на земельних ділянках у парках та у зонах відпочинку.

Тільки в березні піротехніки змогли знайти та знешкодити понад 10 тис. боєприпасів по всій Київській області. Вони знаходили тактичні ракети, авіаційні бомби, велику кількість артилерійських боєприпасів та ручні гранати. Піротехніки досі продовжують розмінування територій. Нещодавно у селі Королівка вони знайшли склад, де окупанти залишили 100 ящиків з боєприпасами. 

За словами Олександра Павлюка, евакуйовані українці зможуть повернутися до своїх будинків у Київській області лише наприкінці квітня, коли закінчиться перший етап розмінування територій. Потім розпочнеться завершальний 2 етап, щоб провести додаткові роботи з метою забезпечення повної безпеки населення. Він триватиме до кінця травня.

Очищення вулиць від наслідків дій окупантів 

Протягом кількох останніх тижнів в окупованих регіонах Київської області відбувається прибирання територій та ремонт пошкоджених будівель. В Ірпінь, Бучу, Бородянку та інші населені пункти приїжджають сотні волонтерів та добровольців, щоб прибрати на вулицях та, таким чином, повернути міста до звичного життя. Люди вже встигли очистити багато районів від скла, цегли, зламаної техніки окупантів… Тут з’явилися цвинтарі спалених авто, техніки і уламків пошкоджених будівель.

Саме тому Олександр Павлюк закликає людей поки що не повертатися до населених пунктів Київської області, особливо до тих, які були найбільше зруйнувані. Супутникові знімки показали, що внаслідок тимчасової окупації українських територій російськими військами, в Ірпені пошкоджено близько 71% будівель, у Гостомелі — 58 %, а центр Бучі зруйнований на 90%

Відновлення критичної інфраструктури 

Після вторгнення російських військ у Київську область багато часних будинків і багатоповерхівок було повністю або частково зруйновано, тому зараз відбувається їх відновлення. 

«На Київщині окупанти знищили 1875 об’єктів. З них 546 зруйновано повністю, 1329 частково пошкоджено», — повідомив Олександр Павлюк

Також внаслідок руйнувань були пошкоджені і комунікаційні системи. Протягом кількох тижнів у містах та селах не було електрики, водопостачання та газу. У зв’язку з цим бригади комунальників почали проводити сантехнічні роботи. Вони змогли відновити електрику для 19 тис. споживачів та відновити розподіл газу у 82 регіонах Київської області. Про це 17 квітня повідомив заступник керівника офісу президента Кирило Тимошенко.

Виявлення мародерів 

Як повідомляють співробітники Національної поліції України, після відступу військ РФ у Бучі, Іванкові, Бородянці та Ірпені було затримано кілька груп мародерів. Вони співпрацювали з окупантами та грабували місцевих жителів, після чого відносили вкрадені речі у підвали будинків. В результаті їх затримали та відкрили проти них кримінальну справу.

Також були випадки затримання мародерів на блокпостах, які везли награбовані речі в автомобілях. Наразі у містах під Києвом триває виявлення та арешт мародерів. По цій причині поліція посилює контроль за безпекою у населених пунктах Київської області та закликає громадян залишатися в інших регіонах України.