Неділя, 22 Травня, 2022

Чому у Києві знову готуються до повторного наступу військ РФ?

Київ повернувся до звичного життя. У місті вже давно не чутно пострілів і не відбуваються руйнування, але на вулицях, як і раніше, залишаються блокпости та захисні огорожі. Міська влада впевнена, що відведення російських військ у Київській області є лише черговим етапом війни, яка ще продовжуватиметься з метою захоплення столиці. Дивлячись на ті політичні події, які зараз відбуваються, ворог може відновити спроби наступу на Київ по таким причинам. Далі на kyivyes.com.ua.

Росіяни загрожують обстрілювати Київ 

Представники Міноборони Росії заявили про те, що будуть продовжувати обстрілювати столицю. Росіяни виправдали таке рішення тим, що Україна нібито влаштовує теракти та диверсії у Росії. Те саме підтвердив і головнокомандувач чеченської армії Рамзан Кадиров, який розповів про свої подальші військові плани:

«Луганськ, Донецьк повністю звільнимо… Таке поставлене завдання нашим головнокомандувачем президентом Володимиром Володимировичем Путіним… Далі заберемо Київ та всі інші міста», — сказав чеченський лідер. 

На думку президента Володимира Зеленського, це є черговою інформаційною провокацією з боку країни-агресора, щоб залякати мирних жителів Києва та спровокувати Україну капітулювати.

«Масштаби російських ракетних ударів по об’єктах у Києві збільшуватимуться у відповідь на будь-які атаки або диверсії на території Росії», — заявили в Міноборони РФ. 

В Офісі президента вже повідомили з цього приводу, що готові до будь-яких російських сценаріїв, продовжують зміцнювати оборону і не збираються здаватися. Також через високу ймовірність повторного нападу на Київ політики закликають жителів поки що сюди не повертатися.

Нові ракетні удари у Київській області 

З 15 до 18 квітня російські війська завдали 3 ракетних удари по об’єктах у Василькові, Броварах та Києві у Дарницькому районі. В результаті постраждали кілька мирних жителів і відбулися збої у роботі електроенергії. Наразі відбувається відновлення комунальних систем та лікування постраждалих.

Також у Київській області посилили комендантську годину, наприклад, у Гостомелі та Ірпені через розмінування територій та високу ймовірність продовження ракетних ударів з боку ворога. Це також може свідчити про повторний наступ військ РФ на Київ. У зв’язку з цим голова Київської ОВ Олександр Павлюк закликає киян не нехтувати сигналами повітряної тривоги і після їхньої появи одразу прямувати в укриття.

 «Ми повторювали і будемо повторювати, що залишається небезпека для мирного населення по причині великої ймовірності нанесення ракетних ударів і наявності великої кількості замінованих територій», — повідомив він.

Зміна тактики дій ворога

 Після кількох невдалих спроб захопити територію Київської області та дістатися столиці ворог змінив тактику. Російські війська зараз перебувають на сході України. Вони намагаються з усіх боків захопити маленькі та менш захищені населені пункти, щоб, таким чином, примусити Україну капітулювати. Про це повідомив головнокомандувач чеченської армії Рамзан Кадиров: 

«Будуть бої не тільки в Маріуполі, а й у всіх населених пунктах, містах та селах, після чого заберемо і Київ».

Путін може використати ядерну зброю з метою захоплення Києва

Незважаючи на значні втрати особового складу військ РФ, Путін наказав продовжувати бої і здійснювати артилерійські удари. Це свідчить про те, що він не хоче відступати. По цій причині журналіст-розслідувач видання «Bellingcat» Христо Грозєв повідомив в ефірі телеканалу Україна 24, що глава Росії може завдати ядерні удари, якщо його план по захопленню Києва не буде реалізований. Саме тому європейські країни продовжують передавати до Києва військову артилерію для посилення територіального захисту.

«Путін може надати таке розпорядження, але ядерна зброя — це не умовна червона кнопка. Є 5 людей, які мають виконати всі ці розпорядження ланцюжком до того, як ракета реально вилетить», — зазначив журналіст. 

Якщо Путін вирішить використати ядерну зброю, тоді її пересування зафіксують супутники і ми про це дізнаємося заздалегідь. Якщо так станеться, це буде оцінено як загроза НАТО і європейські країни запровадять нові і більш жорсткі заходи проти Росії для захисту України.