Неділя, 22 Травня, 2022

   Комендантська година у Києві: що потрібно знати?

Через обстріли житлових кварталів і руйнування будівель після дій диверсантів військова ситуація в Києві все ще залишається напруженою, тому влада продовжує вводити в столиці комендантську годину. Про це інформує громадян мер Віталій Кличко. Також він повідомив про правила цього часу, яких потрібно дотримуватись киянам. Більш детально про це розповість сайт kyivyes.com.ua.

Хто працює, а хто ні під час комендантської години у Києві?

Комендантська година триває в Києві з 20:00 до 07:00 наступного дня. У цей час відбуваються зміни у роботі транспортних і соціальних служб і починають діяти нові правила безпеки для громадян, а саме: 

Аптеки та магазини закриті. Вони починають працювати лише з 8:00, а закінчують до 19:00

Київський метрополітен працює цілодобово в режимі укриття, а перевезення пасажирів відбувається лише вдень. 

У період комендантської години з 20:00 до 07:00 працюють тільки працівники об’єктів критичної інфраструктури.

Також біля блокпостів та військових підрозділів залишаються захисники Києва: співробітники армії, поліції та тероборони.

 Заборони комендантської години для громадян

Уряд запроваджує комендантську годину, перш за все, для забезпечення безпеки жителів міста у дуже напружені воєнні дні. Саме тому громадян закликають в цей час залишатися вдома або в укриттях. У період комендантської години суворо заборонено виходити на вулицю. Але є два винятки: коли потрібно дістатися до укриття у разі появи сигналу повітряної тривоги; пересуватися містом можуть працівники поліції та військові.

Відповідно до закону України «Про правовий режим військового стану», під час комендантської години на вулиці можуть перебувати лише люди зі спецперепустками. Інакше вони вважатимуться учасниками диверсійних груп Росії. За останні 27 днів війни поліція Києва затримала 127 диверсантів. Про це повідомив голова воєнної адміністрації Микола Жирнов. Крім цього були випадки, коли правоохоронці затримували і місцевих жителів будинків за порушення правил комендантської години.

Чому іноді вводять посилену комендантську годину?

Після початку війни в Києві двічі вводили посилену комендантську годину, яка триває 2 доби. За словами мера Києва Віталія Кличка, є дві причини цього. 

По-перше, посилення комендантської години відбувається у разі великої ймовірності обстрілу міста російськими окупантами. Саме тому мешканцям міста краще залишатися вдома або в укриттях. 

По-друге, не можна виходити на вулицю кілька днів поспіль, якщо за відомостями поліції в місті підвищилася активність диверсійно-розвідувальних груп ворога. Незважаючи на те, що їхню велику кількість вже затримано, у Києві триває виявлення нових диверсантів.

Віталій Кличко впевнений, що обстріли житлових кварталів за допомогою російських ракет та правопорушення диверсантів є способом викликати паніку серед мирного населення та спровокувати їх покинути місто. Але, на щастя, наразі військова ситуація у столиці залишається під контролем українських військових. Коли ворог наближається до Київської області, вони дають відсіч окупантам і знищують їхню техніку. 

«Агресор хотів захопити Київ протягом 2-3 днів. Нічого у нього не вийшло. Наші військові дають гідну відсіч. І росіяни вже від безсилля починають бити по будинках мирних людей. Розповідаючи у своїй пропаганді, що воюють нібито виключно із українськими військовими. Вони обов’язково відповідатимуть за свої варварські дії», — наголосив Віталій Кличко.