Неділя, 22 Травня, 2022

Як живуть кияни в умовах війни

В столиці вже більше місяця тривають бойові дії. Чи можна знайти роботу та як виживають кияни, читайте у нашому матеріалі на сайті kyivyes.com.ua.

У ритмі воєнного часу

Місто живе в режимі воєнного часу. В столиці комендантська година діє з 20 вечора до 7 ранку . Не дивлячись на військові дії, в місті продовжує працювати інфраструктура. Зокрема, продовжують виконувати свої обов’язки медики, правоохоронці, рятувальники, комунальники та робітники транспорту.  Мешканцям столиці надають всі  комунальні послуги.

У місті працює метро, магазини, зоомагазини, ринки, аптеки, банки, заправки, автомобільні сервіси, міні-ярмарки.

Крім того, на деяких станціях метро вигадали цікаві розваги для дітей.  Разом з аніматорами та волонтерами на станціях підземки проходять  майстер-класи. Також для діток вигадали цікаві розважальні програми та ігри.

Правда у містян є деякі проблеми з пересування по місту.  Адже потяги в метро не їдуть через мости.  Для автомобільного сполучення лівого й правого берега столиці працюватимуть Північний та Дарницький мости.  Крім того, містяни можуть дістатися з лівого на правий берег завдяки електричці „Дарниця“ — „Святошин“.  Це  альтернатива „червоній“ гілці підземки.

В мерії додають, що через пожежну небезпеку  киян заборонено ходити у столичні лісопаркові зони.

Медичні послуги

В столиці працюють лікарні та стоматологічні лікарні. Також багато лікарів надають консультації телефоном. Є безкоштовні медичні послуги.Наприклад, на Центральному залізничному вокзалі столиці з’явився центр кардіодопомоги. Там кардіологи інституту Амосова  надають людям консультації. Також  проводяться медичні огляди.  Пасажирам безкоштовно роблять ехо-дослідження серця й аритмологію а також кардіограми. Усі процедури виконують у медичному пункті вокзалу.

Чи можна знайти роботу

Наразі багато киян, які залишилися або повертаються до міста, шукають роботу. З роботу в місті зараз не просто.  Адже багато підприємців через бойові дії не ведуть бізнес.  Крім того, позакривалося багато  магазинів. Зокрема, мережі Фора, АТБ,  Сільпо та Новус тимчасово закрили десятки свої відділень у Києві  та області. Проте в місті потруху починають відкриватися кав’ярні та деякі крамниці й кафе.

Рейтинг найбільш затребуваних професій на сьогодні такий:

  • Продавець
  • Касир
  • Водій
  • Пекар
  • Вантажник
  •  Медичний та аптечний персонал.

До речі, для того, щоб знайти роботу, для громадян створили телеграм-канали з відкритими вакансіями. Одних з них знаходиться за цим посиланням https://t.me/uajobnow.

Гуманітарна допомога

Для соціально незахищених мешканців столиці та киян похилого віку діють спеціальні центри, де вони можуть отримати необхідну допомогу. Щодня до столиці та Київської області відправляють гуманітарні вантажі з продуктами харчування, медичними засобами та іншими необхідними речами. Допомогу кияни можуть отримати у райдержадміністраціях кожного району. Крім того, отримати гуманітарну допомогу можна через  сервіс “Київ Цифровий”. Там запрацював  розділ “Допомога киянам”.  Всі соціально незахищені мешканці міста можуть  через цю програму зареєструватися для отримання гуманітарної допомоги.