Субота, 21 Травня, 2022

Чому в Києві все ще небезпечно перебувати?

З початку квітня до столиці почали повертатись сотні людей. Проте мер Віталій Кличко закликає киян почекати та залишатися в інших містах, оскільки у Києві все ще небезпечно перебувати. Незважаючи на відступ російських військ у Київській області, армія, політики та правоохоронці продовжують працювати у посиленому режимі. На їхню думку, повідомляє сайт kyivyes.com.ua, є кілька причин, чому ще рано говорити про перемогу України та повертатися додому.

Диверсійні групи 

Після відступу окупантів у Києві залишилися диверсійні групи, які продовжують наносити загрозу мирному населенню. Зокрема, вони руйнують об’єкти інфраструктури, передають інформацію до Росії про переміщення української військової техніки та захисників України, роблять підпали і не тільки. Лише за 2 дні у столиці було затримано 16 диверсійних груп. Про це повідомив начальник штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, бригадний генерал Олександр Грузевич. Для того щоб виявити диверсантів та не допустити появи нових правопорушень, у столиці продовжують працювати патрульні біля блокпостів на дорогах та перевіряти документи біля входу в метро.

Розмінування територій 

Голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк попередив мешканців столиці про те, що вони можуть чути звуки вибухів. Це свідчить, що неподалік працюють піротехніки. Вони проводять розмінування території, щоб знешкодити боєприпаси, які залишили російські окупанти. 

Проведення розмінування по всій Київській області триватиме ще довго, тому поки що краще не переміщатися в різні населені пункти та залишатись у безпечному місці. В іншому випадку заховані снаряди окупантів можуть вибухнути і завдати шкоди людині. Олександр Павлюк попросив поставитися до цього дуже серйозно, сказавши наступне:

«Вибухи від розмінування будуть чутні ще довго, бо мін та снарядів дуже багато. Бувають «сюрпризи» у вигляді замінованих будинків, автомобілів та навіть трупів», — розповів Павлюк.

Сигнали повітряної тривоги 

Після відступу російських військ Київ знову ожив — працюють бізнеси, транспорт і на вулицях значно більше людей, проте в деяких районах все ще іноді чути сигнали повітряної тривоги. Співробітники київської військової адміністрації просять їх не ігнорувати і одразу ж прямувати в укриття, оскільки у столиці зберігається висока ймовірність завдання ракетних ударів по житлових будинках та критичній інфраструктурі. Це пов’язано з тим, що можуть початися обстріли з інших регіонів України. Також росіяни можуть знову спробувати наблизитися до столиці, тому все ще є загроза нападу.

Можливе перегрупування військ та повторне наближення до столиці 

Після кількох спроб захопити столицю російські війська змушені були відступити. У київській військовій адміністрації стверджують, що це може свідчити про зміну тактики ворога щодо захоплення території України. Тому військова ситуація в столиці та інших регіонах все ще залишається напруженою. Згідно з картою бойових дій, війська РФ зараз перебувають у всій східній частині України. Вони хочуть захопити менш захищені населені пункти і, таким чином, дістатися столиці. По цій причині українські військові продовжують облаштовувати навколо Києва нові оборонні споруди.