Субота, 2 Липня, 2022

Двічі обраний мер Омельченко Олександр: що зробив для Києва?

Олександр Омельченко – перший мер міста, який пропрацював два терміни. Його діяльність у житті столиці неоднозначна, проте багато киян вважає кращим. В своїх інтерв’ю колишній голова київської міської адміністрації неодноразово говорив, що серед всіх керівників Києва найбільше задоволений Віталієм Кличко, розповідає “Kyivyes.com.ua”.

Короткі свідчення про Олександра Омельченка 

Політичний діяч Олександр Омельченко родом із Вінницької області. Дитинство провів на Житомирщині, коли батько пішов на війну. Потім вступив до Київського будівельного технікуму. Опісля отримав вищу освіту та відслужив у армії. 

Професійна кар’єра Олександра розпочалась на підприємстві “Головкиївміськбуд”, де пройшов всі сходинки від звичайного робітника до директора заводу, а з часом став і першим заступником начальника фірми. 

З 1996 року по 2006 рік був Головою Київської міської державної адміністрації. На другий строк вступив всупереч закону України, проте його підтримали 76% киян. Олександр Омельченко чи не єдиний мер міста Києва, кого підтримали через 3 роки. У 2002 році 73% киян вважали його хорошим мером.

Олександр Омельченко балотувався у президенти, проте набрав менше пів відсотка. Навіть киян тоді проголосувало лише 4.48%. В 2006 році вибори на голову КМДА він програє. Надалі отримує мандат депутата і недоторканність, яка у 2009 році врятувала його від в’язниці. 

Чорною плямою в його житті стало вбивство пішохода на Столичному шосе поблизу зупинки муніципального транспорту “Віта-2”. Пішохід, якому було 48 років, помер, а колишній мер залишився непокараним.  

омельченко

Його діяльність у місті Київ

Вклад в розвиток міста Олександра Омельченка суперечливий. Політичний діяч зарекомендував себе відновленням п’яти стародавніх храмів: Аскольдова могила, Церква Різдва Христового, Успенський собор, Михайлівський собор та Церква Богородиці Пирогощої), побудовою восьми станцій метро та встановленням бюветів в усіх куточках столиці. 

Із негативних ситуації, зменшення транспортних маршрутів по місту, завдана значна шкода трамвайній мережі та саме тоді активно почали збільшуватися маршрутні таксі по місту. В планах у Олександра Омельченка було зовсім ліквідувати трамвай по місту, проте, на щастя, його термін правління закінчився. Під його керівництвом ліквідували трамвайний рух по мосту Патона, що призвело до значних незручностей і розділення лінії на правому і лівому березі. Також Олександр дозволив незаконну роздачу земель під забудову в центрі міста, що мало непоправні наслідки для пам’ятної архітектури. 

Хорошим чи поганий був мер Олександр Омельченко, не нам вирішувати, проте факти, які ми надали, дозволять кожному мати власну думку. Та якою б вона не була – це вже історія нашого міста, яку ми повинні знати і пам’ятати, щоб не повторити старих нових помилок і дбати про розвиток нашого міста, піклуватися і оберігати його, починаючи з себе, адже бути киянином велика і поважна місія.