Вівторок, 17 Травня, 2022

Як киянам правильно голосувати на виборах?

Відбір на пост глави нашої країни відбувається один раз в 5 років. Обрання Парламенту встановлюється за указом Президента держави. Правом голосу наділений кожен громадянин, який досяг повноліття. Без можливості голосувати залишаються киян і інші жителі України, визнані недієздатними за рішенням суду, розповідає “Kyivyes.com”.

Загальні правила участі в виборах

Виборчий процес, найчастіше, відбувається в неділю і триває з 8:00 до 20:00 без перерви. Для того щоб кияни могли використовувати свій голос, необхідно прийти на виборчу дільницю за місцем реєстрації.

Якщо обставини складаються таким чином, що неможливо з’явитися на ділянці за адресою прописки, то подбати про це необхідно заздалегідь.

Переселенцям необхідно знайти найбільш близьку до будинку ділянку Державного реєстру виборців, або ЦНАП. Візьміть паспорт і напишіть там заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування. Додаткових документів для внутрішньо переміщених осіб і жителів непідконтрольних територій надавати не потрібно.

За умови, що громадянин живе не за місцем прописки, необхідно наступне: звернутися до Державного реєстру виборців, взяти з собою паспорт, документ, інформацію про місце навчання або роботи, документ про майно або про оренду, надати підтвердження поїздки по роботі і з цими документами писати звернення про зміну ділянки голосування.

Перебуваючи за кордоном, Ви не втрачаєте можливості голосувати на виборах України. Перевірити своє ім’я в списку для голосування необхідно тут за допомогою особистого кабінету

Щоб на виборчій дільниці не виникло непорозуміння, рекомендуємо заздалегідь і самостійно перевірити запис в реєстрі на своє ім’я,За кілька днів до виборів киянам за адресою реєстрації надсилається запрошення від дільничної комісії. Якщо Ви його не отримали, найчастіше, вже пізно вносити своє ім’я в список виборців і в цей раз Ви не зможете віддати свій голос на виборах. Подбайте про це заздалегідь.

вибори

Правила і заборони для киян на виборах

У визначену дату з внутрішнім паспортом, короткостроковим свідоцтвом про громадянство (для тих, що отримали його не так давно) або військовим квитком (для військовослужбовців) кияни мають прийти на виборчу дільницю столиці. Для голосування за межами країни необхідні: паспорта цивільний, для виїзду за кордон і службовий.

Отримавши бюлетень, використовувати право виборця необхідно персональної відміткою «плюс» або галочкою навпроти тільки одного обраного претендента. Після бланк опускається в урну, дотримуючись таємницю вибору.

У ситуації, коли у Вас не виходить голосувати за станом здоров’я або Ви громадянин до індивідуальних потреб – в першій ситуації завчасно пишеться заява на ім’я голови виборчого комітету Вашої ділянки, приклавши на підтвердження медичну довідку для голосування вдома, у другому варіанті допомогу у виборі кандидата, можливо, перекласти на помічника.

На місці, де відбувається процес голосування,  не дозволяється фіксація на пристрій, будь-який прояв свого рішення, агітація, винос бюлетеня за межі дільниці або передача його іншим людям (за винятком ситуацій, передбачених законодавством), пошкодження цілісності ящика, голосування більше одного разу , вручення заздалегідь прописаного бюлетеня. Недотримання вимог карається відповідно до існуючих законоположень.