Середа, 7 Квітня, 2021

Які права і функції у мера Києва?

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Які функції виконує Офіс Президента України?

Що таке Офіс Президента, яка його структура та основні функції і завдання? Далі розповідає “Kyivyes.com.ua”. У 2019 році було прийнято нове положення про діяльність Офісу...

Що зробив Віталій Кличко для Києва за 5 років?

У червні 2014 Віталій Кличко здобув перемогу на виборах за крісло Київського міського голови. Трьома тижнями пізніше зайняв ще й пост Голови Київського міської...

Віталій Кличко: від боксера до мера Києва

Народився Віталій Володимирович Кличко в Біловодську в 1971 році. Життя у нього дуже насичене. Адже Віталій зміг стати не тільки відомим на...

Мер Києва, або згідно з українським законодавством, Київський міський голова – це робота, метою якої є представляти інтереси столичних жителів перед головними службовцями закону, розповідає “Kyivyes.com”.

Права і функції мера міста

Першочергові дії роботи мера спрямовані на координацію діяльності і результати міської ради, твердження прийнятих рішень, оголошення сесій і управління виконкомом. Тобто міський голова виконує роботу уповноваженої особи київської громади. При цьому він підписуючи договори і приймаючи рішення. Ця посада бере участь в плановому виборчому процесі, який відбувається кожні п’ять років.

Відповідно до «Закону про місцеве самоврядування» мер Києва керує бюджетом столиці, але тільки в результаті рішення міської ради може реалізовувати це призначення.

Справедливо буде додати, що ініціатива KYIV SMART CITY активно співпрацює з правлінням міста. Принцип роботи ґрунтуються на даних, прозорому управлінні і використанні цифрових послуг.

Віталій Володимирович Кличко зараз займає посаду київського міського голови, поєднуючи її з посадою голови обласної адміністрації. Ця робота, в порівнянні з роботою мера – не виборною, про заміну кандидата відкривається конкурс, а вже після комісія перевіряє кандидатів і оголошує рішення. Обрана персона розглядається Главою України, і саме він приймає фінальне рішення.

Губернатор київської області перебуває в підпорядкуванні Кабінету Міністрів і Президента, а сам керує секретарями виконавчих комітетів дрібніших територіальних частин, а також несе відповідальність за бюджет останніх.

За умови, що рада області незадоволена роботою голови, рада може вручити Президенту офіційну заяву про недовіру. На відповідь дається дев’яносто днів, протягом яких Президент України країни може відмовити в звільненні функціонуючого губернатора зі служби. За умови, що Глава держави не надає таку відмову – Глава обладміністрації залишає посаду.

кличко

Успіхи чинного мера столиці

За п’ять років, які Віталій Володимирович обіймає почесну посаду Київ «розцвів». Неозброєним оком помітно озеленення столиці і зростання її інфраструктури. Створення нових і реставрація старих парків і скверів, оновлення покриттів проїжджої частини, реконструкція Київського зоопарку і створення «з нуля» пішохідно-велосипедного моста в серці столиці. Так, не всі починання Кличко успішні і доводяться до кінця, але роботу його не можна не помітити і не оцінити гідно.

До речі, саме Віталія Кличка кияни вважають найкращим керівником Києва, згідно з опитуванням «Active Group» в листопаді 2019 року. За результатами опитування, участь в якому брали півтори тисячі осіб у віці від 18 років, то майже 50 відсотків опитаних поставили роботі Віталія Володимировича оцінку «добре», і тільки 15 відсотків оцінили на 2 і 1 бал.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Корпоратив онлайн: як киянам підтримувати корпоративну культуру в карантин

Пандемія та карантин, що триває вже більше року, вніс свої корективи в життя та роботу українців. Ні для кого не секрет, що...

“Льоня Космос”: чому так називають екс-мера та чим він запам’ятався киянам

Екс-мер Леонід Михайлович Черновецький - один із найепатажніших політичних постатей, який запам’ятався киянам дивакуватим, трохи космічним, з неординарними поглядами, пише kyivyes.com.ua.

Популярні натяжні стелі: від чого залежить вартість

Через привабливий зовнішній вигляд, різноманітність вибору, швидкість робіт, все частіше користувачі вибирають натяжні стелі. Кияни можуть на https://artpotolok.kiev.ua/raschet-stoimosti/ дізнатися, скільки буде коштувати...

Головного інспектора Київської податкової затримали за хабарництво

Київська міська прокуратура затримала головного державного ревізора-інспектора ГУ ДПС в Київській області. Йому пред'явлено  факт вимагання великої суми грошей, пише kyivyes.com.ua.

Чи будуть штрафувати киян за відсутність у дітей щеплень? Відповідь омбудсмена

В теорії штрафи для батьків, що не вакцинують своїх дітей, можуть запровадити. Проте це малоймовірно. Така думка омбудсмена Сергія...