Субота, 2 Липня, 2022

Які права і функції у мера Києва?

Мер Києва, або згідно з українським законодавством, Київський міський голова – це робота, метою якої є представляти інтереси столичних жителів перед головними службовцями закону, розповідає “Kyivyes.com”.

Права і функції мера міста

Першочергові дії роботи мера спрямовані на координацію діяльності і результати міської ради, твердження прийнятих рішень, оголошення сесій і управління виконкомом. Тобто міський голова виконує роботу уповноваженої особи київської громади. При цьому він підписуючи договори і приймаючи рішення. Ця посада бере участь в плановому виборчому процесі, який відбувається кожні п’ять років.

Відповідно до «Закону про місцеве самоврядування» мер Києва керує бюджетом столиці, але тільки в результаті рішення міської ради може реалізовувати це призначення.

Справедливо буде додати, що ініціатива KYIV SMART CITY активно співпрацює з правлінням міста. Принцип роботи ґрунтуються на даних, прозорому управлінні і використанні цифрових послуг.

Віталій Володимирович Кличко зараз займає посаду київського міського голови, поєднуючи її з посадою голови обласної адміністрації. Ця робота, в порівнянні з роботою мера – не виборною, про заміну кандидата відкривається конкурс, а вже після комісія перевіряє кандидатів і оголошує рішення. Обрана персона розглядається Главою України, і саме він приймає фінальне рішення.

Губернатор київської області перебуває в підпорядкуванні Кабінету Міністрів і Президента, а сам керує секретарями виконавчих комітетів дрібніших територіальних частин, а також несе відповідальність за бюджет останніх.

За умови, що рада області незадоволена роботою голови, рада може вручити Президенту офіційну заяву про недовіру. На відповідь дається дев’яносто днів, протягом яких Президент України країни може відмовити в звільненні функціонуючого губернатора зі служби. За умови, що Глава держави не надає таку відмову – Глава обладміністрації залишає посаду.

кличко

Успіхи чинного мера столиці

За п’ять років, які Віталій Володимирович обіймає почесну посаду Київ «розцвів». Неозброєним оком помітно озеленення столиці і зростання її інфраструктури. Створення нових і реставрація старих парків і скверів, оновлення покриттів проїжджої частини, реконструкція Київського зоопарку і створення «з нуля» пішохідно-велосипедного моста в серці столиці. Так, не всі починання Кличко успішні і доводяться до кінця, але роботу його не можна не помітити і не оцінити гідно.

До речі, саме Віталія Кличка кияни вважають найкращим керівником Києва, згідно з опитуванням «Active Group» в листопаді 2019 року. За результатами опитування, участь в якому брали півтори тисячі осіб у віці від 18 років, то майже 50 відсотків опитаних поставили роботі Віталія Володимировича оцінку «добре», і тільки 15 відсотків оцінили на 2 і 1 бал.