Четвер, 23 Червня, 2022

В Україні виросли штрафи за порушення ПДР

Новий рік – нові правила. Нові правила – нові штрафні санкції. 2019 рік приніс для України посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. І це цілком обгрунтовано, виходячи зі статистики дорожньо-транспортних пригод за минулий рік.

Як стало відомо kyivyes.com.ua, в січні 2019 року в Україні, вкотре були прийняті поправки до Правил дорожнього руху. Зокрема, знизився допустимий ліміт швидкості пересування транспортних засобів в населених пунктах. Таким чином, цілком природно, що штрафи за порушення встановлених Правил, зросли. Суми штрафних стягнень вже оприлюднені на офіційних сайтах відповідних органів.

З 1 січня 2019 року максимальна швидкість пересування транспортного засобу в населеному пункті не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину. Як пам’ятаємо, раніше вона становила 60 кілометрів на годину. А ось швидкість їзди в пішохідних зонах залишається колишньою – не більше 20 кілометрів на годину.

На радість автогонщикам, повідомляємо, що зниження максимально допустимої швидкості стосується тільки денного періоду. З 23:00 вечора і до 06:00 ранку, автомобілісти, як і раніше, можуть рухатися населеним пунктом зі швидкістю 60 кілометрів на годину. Очевидно, це пояснюється тим, що вночі на вулицях практично немає пішоходів.

Однак, слід звернути увагу, що штрафи збільшені не тільки для недбайливих водіїв, які перевищили максимально допустиму швидкість, але також для нетверезих і таких, що перебувають під впливом наркотичних чи психотропних засобів; які не мають при собі водійського посвідчення, а також тих, хто залишив місце аварії.

Крім штрафів, в окремих випадках порушення ПДР тягне за собою адміністративне покарання на термін 1 рік. У той час як до 2019 року він становив всього 3 місяці.

Зміни також торкнулися і термінів дії водійських прав. Тепер права видаються на 2 роки. Якщо протягом зазначеного періоду водій не був помічений в порушеннях правил дорожнього руху, проводиться обмін на водійське посвідчення з терміном дії в 30 років. В іншому випадку, водій відправляється здавати іспит повторно.