Середа, 18 Травня, 2022

Податок на спадщину: що обов'язково треба знати жителям Києва

Часто буває так, що людина успадкувала певну нерухомість. В такому випадку, їй доводиться здійснювати передбачені законом заходи, щоб вступити в таку спадщину. Якщо цього не зробити вчасно, можна втратити всю спадщину. Що треба зробити, щоб стати власником спадщини, детально розкажуть нотаріуси. Kyivyes.com.ua вирішив з’ясувати, який податок треба платити при цьому.

У прес-службі УКРІНФОРМ Kyivyes.com.ua пояснили умови оплати податку, якщо людина отримує спадщину.

Спочатку в прес-службі роз’яснили значення деяких понять.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати і сестри, його дід, баба з боку матері і з боку батька, онуки.

Податком на нерухомість спадок, який було отримано представником першого та другого ступеня споріднення, що не повинна обкладатися.

«Об’єкти спадщини, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб», – зазначається в офіційній заяві.

Також пояснюється, що «нульовий податок» діє в тому числі і при отриманні майна в дар від членів сім’ї тієї ж першого та другого ступеня споріднення. При цьому важливим моментом є те, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між тим, кому подарували, і дарувальником повинен бути складений договір згідно з нормою Цивільного кодексу України.

В цьому випадку, зазначили у відомстві, подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – «річна податкова декларація») не потрібно. Але якщо відсутні інші підстави, подання декларації є обов’язковим. Наприклад, платник податків отримав доходи від продажу прав підприємства і отримав у спадок нерухомість, то в такому випадку податкову декларацію необхідно надати.