Середа, 18 Травня, 2022

Глобальний саміт з цифрової співпраці в галузі охорони здоров'я: результати і домовленості

Цифрові технології вже давно стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, забезпечуючи можливість спілкування, дистанційного навчання або управління величезними базами даних.

Останнім часом, цифрові технології стали проникати і в сучасну медицину.

Як стало відомо kyivyes.com.ua, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун досягла домовленості з Міністром охорони здоров’я і добробуту сім’ї Індії Джагатая Пракашем Наддо про активізацію діалогу між міністерствами охорони здоров’я двох країн.

Зустріч очільників систем охорони здоров’я України та Індії відбулася в рамках 4-го Глобального саміту з цифрової співпраці в галузі охорони здоров’я в Нью-Делі. Сторони обговорили актуальні питання українсько-індійського співробітництва в сфері охорони здоров’я. Було вирішено посилити діалог між міністерствами охорони здоров’я двох країн і розробити двосторонню договірно-правову базу.

Як повідомлялося, Україна приєдналася до Глобального партнерства в області цифрової охорони здоров’я в минулому році. У вересні 2018 року Міністерство охорони здоров’я України взяло участь у 3-му саміті Глобального партнерства у сфері цифрової охорони здоров’я в Лондоні і обговорило з делегатами з 22 країн світу можливість глобального партнерства в питаннях імплементації новітніх цифрових рішень в сфері охорони здоров’я.

До слова, цифрові технології є одним пріоритетних напрямків розвитку сфери охорони здоров’я не тільки в Україні, але і у всьому цивілізованому світі. Ключові напрямки даної тенденції включають перехід на ведення електронних медичних карт, спостереження за динамікою стану пацієнта за допомогою дистанційних пристроїв та ін. Перспективними є також напрямки, що стосуються застосування цифрової аналітики та роботи з Big Data.