Середа, 18 Травня, 2022

І знову євробляхи: Кабмін спростив процедуру митного оформлення

Як стало відомо kyivyes.com.ua,13 лютого Кабінет Міністрів України спростив процедуру митного оформлення автомобілів з номерними знаками ЄС, в народі іменованих «євробляхи».
Однією з найбільш видимих ​​причин, що стримують митне оформлення автомобілів, виступає неймовірно складна і тривала процедура їх сертифікації. Окрему проблему являє собою перевірка відповідності транспортного засобу екологічним стандартам України.
Тепер, при митному оформленні та першій реєстрації, нарівні з сертифікатами відповідності, можуть бути використані технічні паспорти з ліцензією іноземної держави. Саме це суттєво спростить процедуру перевірки відповідності автомобіля екологічним нормам.
Нагадуємо, що 22 лютого закінчився пільговий період для митного оформлення автомобілів з номерними знаками ЄС в Україні. Це передбачено законами № 2611-VIII і 2612-VIII, які встановлюють формулу підрахунку акцизних зборів і штрафів за порушення транзитного періоду. Як відомо, відповідний закон вступив в силу в листопаді 2018 року. На оформлення автомобілів надавалося 180 робочих днів.
Акцизний податок був знижений на 50% для тих транспортних засобів, які були оформлені протягом перших 90 днів після вступу закону в силу. В останні 90 днів пільгового періоду тарифи зростуть вдвічі, але штрафи за порушення умов нерозмитненого перебування накладатися не будуть. Дата 22 лютого була вказана як кінець пільгового періоду.
Закон № 2612-VIII передбачає штрафи за порушення умов тимчасового ввезення та транзиту транспортних засобів. Також в законі передбачено штрафи за перевищення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України. Зокрема йдеться, що власники неперевірених автомобілів будуть оштрафовані за недотримання процедури до 24 травня.