Середа, 18 Травня, 2022

Яким буде курс долара після виборів?

Останнім часом гривня неухильно зміцнює свої позиції. Зокрема, за останній тиждень національна валюта укріпилась на цілих 23 копійки.

Як стало відомо kyivyes.com, економісти прогнозують і подальше зміцнення національної валюти. Зокрема, передбачається, що в Україні в березні-квітні долар буде знижений до рівня 26 грн / $.

Однак більшість українців з побоюванням дивляться в майбутнє, передчуваючи суттєві зміни курсу «зеленого» після виборів президента України. Маючи негативний минулий досвід, наші співгромадяни розуміють, що після виборів  31 березня, у влади більше не буде приводу для збереження гривні.

До слова в 2014 році, після обіцянок стабілізації курсу гривні, цінність української валюти, навпаки впала, більш ніж в два рази.

Як зазначає економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ, на початку 2019 року національна валюта повинна була б упасти – так само, як вона впала в січні-лютому минулого року. До того ж, згідно з його прогнозом, березень повинен стати важливим у фінансовому плані місяцем: зростання пенсій, монетизація субсидій і укріплена гривня. Однак вже в квітні існує величезна ймовірність зростання обмінного курсу, який знецінить і «монетизацію» і підвищені пенсії.

Про те, що, після виборів гаранта в Україні, гривню чекає девальвація, заявив також економіст Андрій Новак. Він акцентував увагу на тому, що в держбюджеті на 2019 року закладена ставка 29,4 грн / дол. Однак невелике укріплення національної валюти порадує нас знову перед парламентськими виборами.

Припущення фінансистів підтверджуються також прогнозом колишнього президента України Віктора Ющенка. Зокрема, було зазначено, що перемога кандидатів-популістів може дуже негативно позначитися на курсі національної валюти. Зважаючи на дефіцит державного бюджету, боргів, найбільш реалістичним він вважає курс 28-29 грн за долар. Проте недовіра людей, які намагаються не зберігати заощадження в національній валюті, може спровокувати й більш істотний стрибок.