Неділя, 26 Червня, 2022

МОН: діти мають самі обирати предмети для складання ДПА

Діти мають право на вибір третього предмета під час складання Державної підсумкової атестації. Таке рішення повідомили у Міністерстві освіти та науки. Кyivyes.com.ua дізнавався, як має проходити процедура вибору предмету та чи зможуть дійсно діти обирати предмет. 

У цьому році під час проходження атестації, учні мають складати екзамен з української мови, математики та ще одного предмету, який діти мають самостійно обрати. Перші два – обов’язкові. Виключенням можуть бути школярі, які 8 років навчалися мовою однієї з національних меншин.

На думку міністра освіти Лілії Гриневич, педагогічна рада навчальних закладів, має брати до уваги думку школярів при затвердженні списку предметів до складання ДПА.

У Міністерстві освіти зазначають, що рішення прийнято у зв’язку з численними зверненнями учнів і їх батьків.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, вибір школами третього предмета для проведення державної підсумкової атестації має неодмінно відбуватися на принципах педагогіки партнерства.

Міністерша вважає, що освітяни не можуть одноосібно та безапеляційно вирішувати, які предмети мають складати школярі. Вибір предмету має проходити на основі того, що оберуть учні та їх батьки. Тобто, перед початком педагогічної ради, де буде затверджено рішення, має бути діалог з дітьми. 

Освітяни мають знати думку своїх вихованців, а також враховувати “профільність” класу. На вибір пропонують складати біологію, географію, зарубіжну літературу, іноземну мову (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану навчального закладу), українську літературу, фізику, хімію.

Цікаво, що комісія має зібратися навіть тоді, коли лише одна дитина захоче складати певний предмет.