Середа, 18 Травня, 2022

Україна буде боротися за членство у Horizon Europe

Міністерство освіти та науки планує взяти участь у новій програмі досліджень та інновацій. Якою буде співпраця та що являти собою організація Horizon Europe, читайте у матеріалі kyivyes.com.ua

Заступник Лілії Гриневич, Максим Стріха повідомив, що Україна планує стати асоційованим учасником нової європейської програми, що спрямована на дослідження та розвиток інновацій. Заявку планують подати до кінця цього року, аби у 2021 повністю включитися в роботу. 

Horizon Europe 7-років. Ця науково-дослідна ініціатива Європейського Союзу, спрямована на успіх нинішньої програми Horizon 2020.

На даний момент є відомості, що європейська комісія підготувала і схвалила план для Horizon Europe підвищити рівень витрат на науку ЄС на 50% до приблизно 100 мільярдів євро протягом 2021-2027 років.

Незалежні спостерігачі прогнозують, що остаточне схвалене фінансування буде значно нижчим після тривалих переговорів з Європейським Парламентом та країнами-членами ЄС.

За словами заступника міністра освіти та науки, в 2015 році Україна вже отримала можливість бути асоційованим членом організації. Посадовець розповідає, що на той момент це було великою нагодою, щоб отримати доступ до реальних наукових кейсів та європейської наукової мережі.  

Варто зазначити, що на сьогодні до фінансування в «Горизонт 2020» прийнято 114 проектів від 145 українських учасників на суму 20,84 млн євро. 16 проектів координуються українськими організаціями.

Цікаво, що в рамках даної програми, Україна має досить високий рейтинг успіху. 10% – це співвідношення поданих проектів до профінансованих. В інших країн, що також беруть участь у програмі, цей рейтинг коливається між 12 та 14%. 

Які саме проекти стали переможцями та отримали фінансування поки не відомо.