Неділя, 26 Червня, 2022

Виборів за законом Януковича не буде? ВРУ працює над змінами

21 січня з’явився законопроект, який дозволить виборцям реально вплинути на хід голосування. Пункт “Проти всіх” може з’явитися у бюлетенях. Про новий законопроект читайте на kyivyes.com.ua. 

Давайте спочатку розберемося, для чого потрібен пункт “Проти всіх”. 

Більшість українців вважає голосування, де є альтернатива вибору чинної влади та опозиції – найбільш демократичними. Річ у тім, що коли 50% виборців вказує пункт “проти всіх” у своєму бюлетені, то сам процес вважається недійсним. 

При тому, до 2010 року прецедентів, коли більшість виборців голосувала “Проти всіх” не було. 

Цікаво, що роками раніше, у виборчих списках був кандидат з прізвищем Противсіх. За думкою експертів, цей кандидат мав відтягувати голоси. До речі, після поразки кандидат з чудернацьким прізвищем закликав голосувати за висуванця від “Партії Регіонів”. 

Наприкінці січня на сайті ВРУ з’явився відповідний законопроект, який скасовує рішення часів Януковича про відсутність пункту “Проти всіх” у виборчому бюлетені.

Автори законопроекту розповідають, що вирішили вплинути на хід змін у виборче законодавство, адже виборець не хоче голосувати за менше зло, а хоче показати, що він проти тієї влади, яка є, або проти тих кандидатів, які можуть бути.

Цим законопроектом планується внести зміни до законів “Про вибори Президента України”. 

Цікаво, але ще у листопаді минулого року громадські активісти подали петицію, де вимагали повернення пункту. Проте, потрібної кількості голосів документ не набрав. З 25 тисяч підписів, на даний момент є лише 39 штук. 

8 березня 2019 року стане відомим остаточний список всіх кандидатів на вищий український пост. Самі ж вибори повинні пройти 31 березня, а офіційні результати повинні повідомити до 10 квітня.

Якщо жоден з кандидатів не подолає бар’єр в 50%, то буде прийнято рішення про проведення другого туру. Він відбудеться 21 квітня. За останніми даними, вже 51 чоловік подав документи в ЦВК для реєстрації кандидатом в президенти. З них 26 вже офіційно зареєстрували.