Середа, 18 Травня, 2022

У КМДА розповіли про подальшу долю кінотеатру «Київ»

Кияни знають про те, що останнім часом навколо кінотеатру «Київ» розгорнулися неабиякі баталії.

Кінотеатр «Київ» – старожил київських міських культурних центрів. Там за часів студентської юності наших дідусів і бабусь проходили, висловлюючись на сучасному сленгу, самі топові кінопокази. А вартість відвідування денних кіносеансів становила всього 25 копійок.

Його відкрили в центрі української столиці 23-го листопада 1952-го року. Вже тоді там була щільна житлова забудова будинками, зведеними в кінці XIX-го – початку XX-го століття.

Справа в тому, що, як дізнався Kyivyes.com.ua, протягом двадцяти років майновий комплекс кінотеатру був в орендному користуванні ТОВ «Культурний центр« Кінотеатр «Київ». 4 січня 2019 року термін дії оренди закінчився. Договір оренди, однак, КМДА не було продовжено. Столична влада повідомила, що планує провести конкурс і укласти договір з організацією, яка запропонує більшу ціну за використання приміщення. Це новина викликала великий суспільний резонанс. Тим часом, петиція на захист кінотеатру набрала вже більше 3000 підписів. Свою стурбованість висловив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, на своїй сторінці в Facebook написав про те, що столиці необхідно зберегти кінотеатр «Київ».

Як би там не було, представники київської міської державної адміністрації на брифінгу пообіцяли, що «Київ» не закриють. Однак, хочуть отримувати більше грошей до бюджету.

«Вважаємо за доцільне здійснити процедуру проведення прозорого конкурсу з передачі будівлі кінотеатру в орендне користування для кінопокази та культурно-мистецьких заходів. Переможцем конкурсу буде визначений той суб’єкт господарювання, який запропонує більший відсоток розміру орендної оплати », – резюмував заступник голови КМДА Володимир Слончак.