Середа, 18 Травня, 2022

На вибори президента зареєструвалося 13 кандидатів

Вже зовсім скоро вибори в Україні. Хто стане наступним президентом – головна інтрига цього року. Перші кандидати вже зареєструвалися. Як проходить реєстрація на вибори 2019 – дізнавався kyivyes.com.ua

Про намір балотуватися заявило більше 30 українських політиків. Серед них відомі роками представники такі, як Юлія Тимошенко, Юрій Бойко, Інна Богословська. Справжнім сюрпризом стало і те, що у велику політику зібрався йти Володимир Зеленський, один з найбільш відомих коміків України. Балотується цього року і Петро Порошенко.

Проте, на сьогоднішній день, ніхто з вище перерахованих кандидатів ще навіть не зареєструвався. 13 кандидаткою у виборчому списку стала Ольга Богомолець. 

Процедура реєстрації – не проста. У ЦВК є 5 днів на реєстрацію кандидата або на відмову від такої.

Причиною відмови можуть стати помилки у документах або відсутність обов’язкової сплати застави у розмірі 2,5 мільйони гривень. Надходження коштів має підтвердити державне казначейство.

Вже трьом кандидатурам у реєстрації було відмовлено. 

Крім цього, наміри піти на вибори у якості кандидата у президенти начебто висловлювали Святослав Вакарчук та Арсеній Яценюк. Проте, інформацію жодна зі сторін не підтвердила. 

Аналітики рекомендують зараз не довіряти прогнозам різних експертних груп, щодо переможця у передвиборчій перегонах. 

Справа в тому, що рейтинги, які з’являються перед виборами та результати соціологічних опитувань, стали інструментом комунікаційного впливу. За досвідом останніх років, на виборах часто перемагали кандидати від партії “Батьківщина”. Проте, потім, під час оголошення результатів, прогнози не справджувалися.

Загальну цікавість усіх привернула кандидатура Зеленського, який у новорічну ніч виступив зі своїм власним привітанням та повідомив, що іде у президенти.