Середа, 18 Травня, 2022

Корупція у КМДА: Кличко прокоментував затримання свого заступника

Віталій Кличко обіцяв, що розбереться у цій ситуації і не покриватиме жодних своїх колег, пише kyivyes.com.ua.

Що трапилося?

Вчора, 14 квітня, стало відомо, що першого заступника Київської міської державної адміністрації Миколу Паворозника запідозрили у корупції.

За даними ЗМІ, чиновник начебто вимагав хабар у розмірі 125 тисяч доларів від компанії-забудовника, щоб узгодити певні містобудівні умови та обмеження.

Пособника чиновника затримали співробітники СБУ під час отримання 60 тисяч доларів. Під час допиту з’ясувалося, що сума хабаря, який вимагав Паворозник, виявилася навіть більшою – 246 тисяч доларів.

У кабінеті чиновника представники СБУ та Нацполіції провели невідкладні слідчі дії.

Реакція Віталія Кличка

Під час брифінгу 15 квітня мер столиці прокоментував ситуацію. Він розповів, що завжди попереджував своїх колег, що якщо вони не усвідомлюють своєї відповідальності та «слабкі до грошей» – їм в його команді не місце.

Також він підкреслив, що головним принципом, за яким люди обирають владу, є справедливість та нульова толерантність до корупції.

Саме тому, якщо його колега винен (а вину для початку потрібно довести) – він має відповісти за це зі всією суворістю закону. Також Віталій Кличко запевнив, що ніколи нікого не покривав, і не буде цього робити й цього разу.

Проте з іншого оку він припустив, що дана ситуація може бути наслідком маніпуляцій та політичних ігор з метою дискредитації київської міської влади.

Саме тому Кличко пообіцяв, що розбереться у цій ситуації до кінця і всі, хто за нею стоїть, будуть покарані.

Також він публічно вимагає від правоохоронних органів, щоб слідство велося відкрито і публічно – задля уникнення будь-якої заангажованості. 

Оскільки заступник голови КМДА – це чиновник високого рангу, то справу має вести НАБУ. Саме у цьому відомстві мають дати відповіді на усі запитання.