Середа, 18 Травня, 2022

В українського нардепа підтвердили коронавірус: хто це і кого він міг заразити?

Сьогодні, 18 березня, стало відомо, що один із народних депутатів Верховної Ради України захворів на коронавірус. Тест на Covid-19 підтвердився, пише kyivyes.com.ua.

Звідки інформація?

Інформацію про захворювання колеги на своїй сторінці у Facebook розмістив парламентарій від партії «Слуга народу» Олександр Мариковський.

Він повідомив, що діагноз коронавірус підтверджений у нардепа з групи «Довіра», який зараз перебуває в самоізоляції, проте контактував з іншими парламентаріями під час засідання економічного комітету. Також Мариковський повідомив, що постраждалий був за кордоном.

Про кого мова?

шахов

Згідно з інформацією ЗМІ, це – Сергій Шахов, який 6 березня був присутнім на засіданні ВР.

Його фото у соціальній мережі Інстаграм свідчать про те, що у лютому нардеп перебував в Ізраїлі.

Відомо, що станом на 18 березня кількість хворих коронавірусом у цій країні досягла 427 осіб. Ц офіційна інформація від міністерства охорони здоров’я Ізраїлю. За минулу добу кількість людей, у яких діагностували вірус, зросла більше ніж на 100.

Також відомо, що минулого тижня він повернувся з Італії, яка на даний час є епіцентром захворювання у Європі.

МОЗ проінформував, що зараз проводяться всі необхідні дослідження та епідеміологічне розслідування, а нардепу надається амбулаторне лікування в умовах самоізоляції.

Також у відомстві повідомили, що відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, хворих з коронавірусною інфекцією при легкому перебігу хвороби можна лікувати амбулаторно. У разі необхідності пацієнта буде госпіталізовано.

Медичні працівники проведуть усю необхідну роботу з людьми, які контактували з ним.

Коментар Шахова

ТСН повідомляє, що 44-річний Сергій Шахов підтвердив діагноз, а також розповів про своє самопочуття.

За його словами, він ізольований, займається дезінфекцією і з людьми не контактує.  Температура на даний час знизилася і загалом він почувається нормально.

Хоча до того депутат заперечував захворювання і звинуватив ЗМІ у нагнітанні паніки. Він заявляв, що фейк про його хворобу може бути вигідним комусь у Дуганській області. Мовляв, йому зателефонували із Сєвєродонецька й попередили, що хтось розпускає плітки про його хворобу. Шахов звинуватив головного лікаря області Водяника у тому, що він входить у «банду ОПЗХ чи Опоблоку» і саме їм, очевидно, це вигідно.

Кого міг заразити нардеп?

Відомо, що на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня та на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня 2020 року нардеп був відсутній. Про це розповіли у прес-службі Апарату Верховної Ради.

А от 6 березня він ВР відвідав і, судячи з усього, уже був заражений, тому в групі ризику – усі нардепи, які контактували з ним саме 6 березня.

Також Олександр Мариковський повідомив, що Шахов був присутнім на «ЕкоКомітеті» вчора, тому міг контактувати з іншими працівниками ВР і все це «дає дуже широкі варіанти поширення вірусу».