Неділя, 26 Червня, 2022

От вам і 8 березня. Киянам можуть відключити газ вже на цих вихідних

Через те, що «Київгаз» не уклав угоду про транспортування, мешканцям столиці можуть відключити газ уже сьогодні. Далі на kyivyes.

У прес-службі «Київгазу» почали з вибачень мешканцям Києва, що доводиться повідомляти тривожні новини перед самим вікендом та запевнили, що роблять усе залежне для того, щоб не допустити колапсу.

Проте також додали, що можливі неприємні наслідки, якщо вирішення проблеми не знайдуть.

У прес-службі пояснили, що «Київгаз» як оператор газорозподільчої мережі у Києві уже більше двох місяців ігнорує вимогу щодо підписання типового договору на транспортування газу з Оператором ГТС України.

У зв’язку з цим у ГТС заявили: відповідно до Кодексу ГТС Оператор ГТС повинен припинити поставку газу до мереж «Київгазу», що може призвести до зупинки газопостачання для всіх споживачів у Києві.

Також у прес-службі повідомили, що київська компанія є єдиною із 44 облгазів в Україні, яке на уклала даний договір, як цього вимагає закон.

Що робити?

У ГТС дали підкреслили: щоб не допустити енергетичного колапсу у Києві, вони звернулися до НКРЕПК з вимогою перевірити дотримання «Київгазом» ліцензійних умов діяльності, а саме – щодо наявності у оператора чинного договору з оператором газотранспортної системи країни.