Четвер, 23 Червня, 2022

Українка і собака в Ухані: всі подробиці історії

20 лютого в Україну з Уханя, що в Китаї, повернулись 45 українців. Також привезли і 27 іноземців. Їх розмістили в медичному закладі Нові Санжари в Полтавській області. Проте повернутись змогли не всі. Далі на kyivyes.

Так українка Анастасія Зінченко залишилась в Китаї. Їй відмовили в евакуації. Причина – відмова дівчини залишати країну без свого улюбленця. Про це вона сама написала в своєму інстаграмі.

Ситуація очима українки

Дівчина розповіла, що причина відмови полягає в тому, що вона хотіла поїхати разом зі своєю собакою Мішою. 

Після того, як вона зв’язалась Міністерством іноземних справ України і почала контактувати зі ЗМІ, посольство дало дозвіл. І начебто евакуювати мали і собаку. Але було одне “але”: все має відповідати санітарним нормам.

Дівчина знаходиться саме в закритому місті Ухані, зібрати всі документи виявилось не простою задачею. Проте вона змогла виконати всі умови.

По місту заборонені будь-які переміщення. Можна їздити тільки на спеціальній машині, дозвіл на переїзд при цьому дають тільки правоохоронні органи. Проте дівчині вдалось знайти єдину ветеринарну клініку, яка допомогла з документами. Люди з іншого міста Гуанчжоу допомагали їй збирати документи. Також вони відправили їй їх посилкою. 

Анастасія знайшла машину. Зібрала всі документи, що були потрібні. Підготувала спеціальну клітку для перевезення тварини. Ще зранку вона відправила документи в посольство для погодження евакуації.

Але пізніше посольство відмовило в евакуації, на думку Анастасії, за власним рішенням. Посольство пояснювало відмову тим, що таке рішення все-таки прийняла китайська сторона.

Начебто посольство не передало китайцям нові документи, тому в китайської сторони був старий пакет документів. 

Тим часом в Ухані ввели нові правила. Людей навіть за наявності перепустки не випускають на вулиці. Для того, щоб потрапити в магазин і купити продукти, дівчина вимушена була звертатись в поліцію. Причому в магазин також не пускали без спеціального дозволу. Тому Анастасія купила те, що змогла в найближчому магазинчику біля дому.

Відповідь Міністерства іноземних справ України

В міністерстві підтвердили, що дійсно в евакуації відмовили представники китайської сторони. Спочатку в громадянки Зінченко не було необхідного пакету документів, тому посольство радило їй залишити тварину і їхати без неї. Вона відмовилась. І хоча потім всі документи українка надала, проте виявилось, що сертифікат здоров’я собаки був виданий не в місті Ухань. Тому китайські представники все-таки відмовили в перевезенні тварини. 

Посольство наголошує, що буде підтримувати не тільки дівчину, а й інших українців, які знаходяться в провінції Хубей.

Відомо, що Анастасія Зінченко проживає в Китаї вже протягом трьох років. Вона працює хореографом. Також викладає в балетній школі і підробляє вчителем англійської мови в дитячому садочку.

Відомо також, що президент Володимир Зеленський пообіцяв розібратися в ситуації і повернути дівчину додому. 

Побачимо, як надалі буде розвиватись ситуація і чи зможе врешті-решт українка повернутись додому.